TOPRAK ALTINDA KALAN İKİ HAYAT

banner297

Manisa'nın Gölmarmara ilçesinde su kanalı açma çalışması sırasında meydana gelen göçükte toprak altında kalan son işçinin de cansız bedenine ulaşıldı. Göçükte 2 kişi hayatını kaybederken 1 kişi de yaralı olarak kurtarıldı. İhmaller zinciri araştırılıyor.

Genel 21.06.2022, 09:52
TOPRAK ALTINDA KALAN İKİ HAYAT

Gölmarmara ilçesine bağlı Kayaaltı Mahallesi mevkiinde dün akşam saat 19.00 sıralarında Gölmarmara Orman İşletme Şefliğinin yangın göletine su sağlamak maksadıyla müteahhit firma tarafından yapılan su kanalı çalışmasında İdris Akova (62), Celal Geyik (55) ve Mehmet Gezici (33) isimli işçiler oluşan göçükte toprak altında kaldı. Mehmet Gezici çalışma arkadaşları tarafından göçüğün hemen ardından toprak altından çıkarılarak Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesine kaldırıldı. Gezici'nin hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi. Olayın hemen ardından bölgeye çok sayıda itfaiye, jandarma, sağlık, belediye ve AFAD ekibi sevk edilirken, yapılan kurtarma çalışmalarında İdris Akova'nın cansız bedeni de toprak altından çıkarıldı. Göçük altında kalan Celal Geyik isimli işçinin cansız bedenine ise gecenin ilerleyen saatlerinde yoğun çalışmalar sonrası ulaşıldı.

ÖNLEM ALINABİLİRDİ 

Kazı çalışmasının yapıldığı bölgede çalışanların tehlikeli bir noktada bulunması dikkat çekiyor. Toprak kayması ihtimali oldukça yüksek bir yerde önlem alınmadan çalışılması felaketle son buldu. Olayla ilgili inceleme başlatıldı. Şuana kadar soruşturmayla ilgili herhangi bir yetkili ağızdan resmi açıklama gelmedi. 

Yorumlar (1)
Mehmet Soma'dan. 2 hafta önce
Ölen vadaşlara rahmet eylesin yaralı kardeşimizide şifalar diliyorum kanalın başlama noktasından itibaren yarım şev verilerek açılsaydı böyle bir facia yaşanmazdı çok geçmiş olsun.
36
açık