Togg'un bir rengine ilham olan Kula'yı dünya duydu 

banner297

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Togg'un renk seçeneklerine "Kula grisi"nin de eklenmesini bir tanıtım fırsatı olarak gördüklerini belirtti.

Genel 30.10.2022, 22:43
Togg'un bir rengine ilham olan Kula'yı dünya duydu 

MANİSA (AA) - Türkiye'nin vizyon projeleri arasında yer alan akıllı otomobil Togg'un dış renklerinden birinin Kula grisi olarak belirlenmesiyle ilgili AA muhabirine açıklama yapan Tosun, bu seçimle 1,2 milyon yıl önce patlayan volkanlardan akarak oluşan bazalt kayaların rengine atıfta bulunulduğunu belirtti.
Togg'un bir rengine ilham olmanın Kula açısından gurur vesilesi olduğuna işaret eden Tosun, bu girişimin UNESCO tescilli jeoparkın daha geniş kitlelere tanıtımı açısından önemli bir fırsat olduğunu kaydetti. Tosun, şunları kaydetti:
"Yerli ve milli otomobilimiz bir milat, Türkiye Cumhuriyeti'nin bir şahlanışı. Kula'nın yanık topraklarının rengi olan Kula grisi'nin Togg'un renklerinden biri olması bizim için gerçekten sevindirici. Kula grisi, Togg'a çok yakıştı. Bundan sonra Kula grisi, ilçenin turizm ve kültür elçisi gibi dünyanın her yerinde dolaşacak. Çok gurur verici bir şey. Bizim Kula'da halk arasında bir deyimimiz vardır; 'Kula nasip olmaz her kula'. Kula ismi yerli ve milli otomobilimiz Togg'a da nasip oldu."

TOGG' tarafından yapılan paylaşımda, "2023 yılının ilk çeyreğinde pazara sunacağımız doğuştan elektrikli ilk akıllı cihazımız C SUV’da “Türkiye’nin Renkleri”ni sizlerle buluşturacağız." denildi.
İŞTE RENKLER Kampüsümüzün de yer aldığı Gemlik’in zeytin ağaçlarının gölgesindeki mavi suları...


"Kapadokya’nın olağanüstü güzellikteki doğa harikası peri bacalarının toprak ve kum bejini…"


"Kula’nın doğal yapısı, kayaçları ve vadileriyle yerkürenin milyonlarca yıllık geçmişini günümüze taşıyan gri ihtişamını…"


"Oltu taşının göz alıcı siyahlığını, parlak dokusunu, sağlam yapısını…"


"Pamukkale travertenlerinin göz kamaştıran beyazlığını, C-SUV’un dış renklerinde buluşturduk…"


"Anadolu topraklarındaki cana yakınlık ve tutkuyu yansıtan kırmızıyı…"

Yorumlar (3)
Öz Manisalı 1 ay önce
Kula la ne ilgisi var Kula bir ilçe nerden nereye bagliyorsun
trakyalı ali 1 ay önce
belki halk tipi bir araçta yapılırsa İyi olur. . ayrıca özellikle buyuk şehirlerde ve yogun trafikte kullanılacak sade bir araça acil ihtiyaç var.
Alamanci 1 ay önce
Allah akıl fikir versin sana manisa habere de yürek versin yorumları yer versin