TBMM'de küresel iklim değişikliğinin etkisini en aza indirmek için yoğun mesai

banner297

TBMM’de Küresel iklim değişikliğinin etkilerinin en aza indirilmesi, kuraklıkla mücadele ve su kaynaklarının verimli kullanılması için alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu çalışmalarına başladı.

Genel 06.04.2021, 17:33
TBMM'de küresel iklim değişikliğinin etkisini en aza indirmek için yoğun mesai
banner388

AK Parti Manisa Milletvekili Semra Kaplan Kıvırcık komisyonun sözcülüğünü üstlenirken, CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu da komisyonda üye olarak görev yapacak.  AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili, eski Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun başkanlık ettiği komisyon günlerde kuraklığın en şiddetli yaşandığı bölgelerden biri olan Gediz Havzası’nda incelemelerde bulunacak. 
AK Parti Manisa Milletvekili ve Komisyon Sözcüsü Semra Kaplan Kıvırcık, komisyonun çalışmasının 3 ay süreceğini ancak bu sürenin uzatılabileceğini kaydetti. Milletvekili Kıvırcık bakanlıkların çalışmalarıyla ilgili komisyona bilgi vereceğini belirterek, “Komisyon olarak bakanlıklarımızı dinleyeceğiz, TEMA gibi çevre ilgili derneklerle bir araya geleceğiz.  Görüş alışverişinde bulunup sorunları tespit edip çözüm yollarını ele alacağız. Ülkemizin ihtiyacı olan su yasasının çıkarmak için zemin oluşturmuş olacağız. Ardından alan incelemesi için sahaya çıkacağız. Gediz Ovası başta olmak üzere ülkemizin su kaynaklarının bulunduğu alanlarda incelemelerde bulunacağız” diye konuştu.

Yorumlar (0)
37
açık