Spil Dağı Yol Çalışmaları Devam Ediyor

banner297

Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, Sultanyaylası Mahallesi, Turgutalp Mahallesi, Spil Dağı Milli Parkı ve Manisa İzmir bağlantısını sağlayan 25 kilometrelik güzergahta trafik akışını tehlikeye sokan dar virajlar ve yol kesimlerinde genişletme çalışmalarını sürdürüyor. 

Genel 13.12.2022, 09:48 13.12.2022, 14:19
Spil Dağı Yol Çalışmaları Devam Ediyor

İl genelinde vatandaşların daha güvenli ve konforlu yollarda seyahat etmesi amacıyla çalışmalarını sürdüren Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, önemli bir çalışmayı daha hayata geçiriyor. Bu kapsamda Şehzadeler ilçesi Spil Dağı Milli Parkı ve Yunusemre ilçesi sınırlarındaki Sultanyaylası Mahallesi, Turgutalp Mahallesi ve Manisa İzmir bağlantısını sağlayan 25 kilometrelik yol güzergahında tehlikeli virajları ve dar yol kesimlerini ortadan kaldırıyor. Çalışma hakkında bilgi veren Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay, “Vatandaşlarımızın trafikte kaza yapmalarına veya olumsuzluk yaşamalarına sebebiyet veren tehlikeli virajları ortadan kaldırıyoruz. 25 kilometrelik güzergahta gerçekleştirdiğimiz çalışmaların akabinde su geçişleri için koruge boru menfez döşeme çalışmaları yapacağız. Mevcut güzergahın temel dolgusunu yaparak 2023 yılı sathi kaplama çalışmasına uygun hale getireceğiz” dedi. 

Yorumlar (2)
Manisalı 2 ay önce
1968 yılında ki imkanlarla yapılan yol için 2023 de ''genişleyecek'' demek utanç verici. Kaç yıldır insanlar araçlar ne çekiyor o yolda, bir de hemen yapacakmış gibi bahardan sökmeye başladılar ve öyle bırakıverdiler. Kaç km yol alt tarafı? Bu yaz insanlar çıkamadı yapılan rezaletten ötürü. sadece Spil yolu mu? 1 BİR tane yonca kavşak yapamayan bir Büyük Şehir idaresi, şehrimizi tüm Türkiyeye hatta yabancılara bile rezil ettiler. Ülkenin en beceriksiz idarecileri Manisaya mı veriliyor acaba?
spil 2 ay önce
sonunda adam akıllı çıkabileceğiz, tabi içmeye giden süratli sürücüler rahat verirse