banner298

Meteorolojiden 6 ile sarı, 2 ile turuncu uyarı! Manisa'da hava durumu

banner297

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli yağış beklendiğini bildirdi. 8 il için 'turuncu' ve 'sarı' kodlu uyarı yapıldı. Manisa genelinde önümüzdeki 5 gün yağmur beklenmiyor. Hava sıcaklığı hafta içi boyunca 30 derecenin altında seyredecek.

Genel 06.09.2022, 09:11 06.09.2022, 12:03
Meteorolojiden 6 ile sarı, 2 ile turuncu uyarı! Manisa'da hava durumu

Meteoroloji'nin sitesinde yer alan bilgilere göre, bazı Karadeniz illerinde gök gürültülü sağanak bekleniyor.
Genel Müdürlükten yapılan açıklamaya göre, Doğu Karadeniz'in kıyı kesimlerinde iki gündür etkili olan sağanak ve gök gürültülü yağışlara ilave olarak, yarın da bölgede yerel kuvvetli yağışların devam edeceği öngörülüyor.
Başta heyelan tehlikesi olmak üzere sel, su baskını, yıldırım ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması isteniyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 8 il için 'turuncu' ve 'sarı' kodlu uyarı yaptı.
Yetkililer, ani sel, su baskını, yıldırım, heyelan, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyardı.
Artvin, Giresun, Kastamonu, Rize, Sinop ve Trabzon için sarı kodlu, Ordu ve Samsun için ise turuncu kodlu uyarı yapıldı. 
MANİSA'DA HAVA DURUMU 
Manisa genelinde önümüzdeki 5 gün yağmur beklenmiyor. Hava sıcaklığı hafta içi boyunca 30 derecenin altında seyredecek. Bazı günler 25 derecenin altına düşecek. Önümüzdeki hafta sonu ise havanın yeniden ısınması ve 30 derecenin üzerine çıkması bekleniyor.  

Yorumlar (0)
19
açık