banner298

Meteorolojiden 11 il için sarı kodlu uyarı! MANİSA'DA HAVA DURUMU

banner297

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden 11 il için 'sarı' kodlu uyarı yapılarak, aralarında İstanbul'un da iller için kuvvetli gök gürültülü sağanak beklendiği açıklandı. Uyarı verilen iller arasında Manisa yok. Ancak ilimiz genelinde bugün özellikle öğleden sonra yer yer yağış bekleniyor.

Genel 31.08.2022, 08:51 31.08.2022, 09:08
Meteorolojiden 11 il için sarı kodlu uyarı! MANİSA'DA HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bugün Marmara Bölgesi'nde beklenen gök gürültülü sağanağın, sabah saatlerinden itibaren İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Yalova, Kocaeli ve Sakarya çevreleri ile Edirne'nin güneyinde yerel kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.
Kuvvetli yağışların etkisini, bölgenin batısında akşam saatlerinde, kuzey ve doğu kesimlerinde gece saatlerinde kaybetmesi bekleniyor.
Ani sel, su baskını, yıldırım, ağaç veya direklerin devrilmesi ve ulaşımda aksamalara karşı dikkatli olunması gerekiyor.
SARI` KODLA UYARI YAPILAN İLLER:
Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova
İSTANBUL VALİLİĞİNDEN 'SAĞANAK' UYARISI
İstanbul Valiliği, kentte sabah saatlerinden itibaren gök gürültülü kuvvetli sağanağın etkili olacağı uyarısını yaptı.
MANİSA'DA HAVA DURUMU
Uyarı verilen iller arasında Manisa yok. Ancak ilimiz genelinde bugün özellille öğleden sonra yağış bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, yurdun kuzey ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Batı Karadeniz (Sinop hariç) ile İzmir, Manisa, Uşak, Kütahya ve Eskişehir çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yorumlar (0)
21
açık