Manisa’yı yağışlı bir hafta bekliyor 

banner297

Yapılan son değerlendirmelere göre; Manisa’da bugün öğleden sonra yağmur bekleniyor. Salı günü hava güneşli. Çarşamba, Perşembe ve Cuma günü ise yer yer yağış bekleniyor. 

Genel 16.05.2022, 09:33
Manisa’yı yağışlı bir hafta bekliyor 

Yapılan son değerlendirmelere göre; ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın güneyi ve Trakya'nın kuzeybatısı, İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Bolu ve Ordu çevreleri, Doğu Anadolu'nun doğusunun sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Doğu Akdeniz'in doğusu ile Güneydoğu Anadolu'nun batısında yer yer toz taşınımı bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklıklarının bugün mevsim normallerinin 1-3 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor.
Rüzgarın, batı kesimlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.
MANİSA’DA HAVA DURUMU 
Manisa merkez ve bir çok ilçede bugün öğleden sonra yağış geçişi bekleniyor. Salı günü Manisa genelinde hava güneşli. Çarşamba, perşembe ve cuma günü ise merkezin yanı sıra ilçelerin tamamında yağışlı hava hakim.   

Yorumlar (0)
26
açık