MANİSALI İŞ İNSANINDAN ÖZGÜR ÖZEL’E SERT SÖZLER  

banner297

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Manisa’da üzüm fiyatlarını açıklamadan önce Manisalı iş insanı MHP’li Ali Uçak’a danıştığını iddia etmişti. Günler sonra cevap Özgür Özel’e cevap veren üzüm ihracatçısı Ali Uçak, “Sırf siyasi düşmanlık ile benim ve sahibi olduğum Uçak Kardeşler firması hakkında karalamada bulunup, yalan söylüyorsun” dedi.   

Genel 28.08.2022, 22:02
MANİSALI İŞ İNSANINDAN ÖZGÜR ÖZEL’E SERT SÖZLER  

Manisa’da üzüm fiyatlarının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanmasının ardından başlayan tartışma sürüyor. Tartışma CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel’in iddialarıyla başladı. Özel, Erdoğan’ın Manisa’da fiyatları açıklamadan önce bazı ziyaretler gerçekleştirdiğini dile getirerek, "Ve üzüm fiyatını açıklarken önce bir bağa gitti, bağda fotoğraflar verdi. Orada biriyle konuştu. Videoları var, her yerde dolaşıyor. Manisa'daki üzüm fiyatını kime soruyor? Cumhur İttifakı'nın Alaşehir Belediye Başkan Adayı ve üzüm ihracatçısı Ali Uçuk'a soruyor. 'Bu fiyat beğenilir mi' deyince hepsi birden etrafındakiler 'Beğenilir' diyor. Dün Genel Başkanımızın söylediği de o, üreticiye değil de üzüm ihracatçısına soruyor. O fiyatı o beğenir tabii..." iddiasında bulundu.  

ALİ UÇAK’TAN AÇIKLAMA 
Uçak kardeşler firma sahiplerinden Ali Uçak geçtiğimiz günlerde kendisi hakkında açıklamalar yapan Özgür Özel’e basın açıklaması ile cevap verdi.
 Ali Uçak'ın Basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi: CHP Milletvekili Sayın Özgür Özel sırf siyasi düşmanlık ile benim ve sahibi olduğum Uçak Kardeşler firması hakkında karalamada bulunmuş, yalan söyleyerek, bize iftiralar atarak siyasi rant sağlamaya çalışmıştır. 
Sayın Özgür Özel lütfen bizleri, çiftçilerimizi ve üzümümüzü kirli siyasi hesaplarınıza alet etmeyin, ucuz siyaset yapmayın.
Ben size Uçak Kardeşler firmasının kim olduğunu kısaca anlatayım:
Uçak Kardeşler firması binlerce çalışanı ve binlerce müstahsili ile birlikte kocaman bir ailedir.
O karaladığınız Uçak Kardeşler firması, yaş meyve sebze ihracatında ülkemizin lider firması olduğu gibi aynı zamanda ülkemizin en büyük tarımsal üreticilerinden biridir. Yani çiftçidir.
Uçak Kardeşler firması, uçak krizi olduğunda Alaşehir üzümüne Rusya kapıları kapandığında, siz rahat yatağınızda uyurken, gece gündüz demeden mücadele ederek yeni pazarlar bulan ve çiftçilerimizin ürünlerinin çöpe dökülmesini engelleyen firmadır.
Her sene binlerce çiftçimizin ürününü satın alan ve bu vesile ile arz fazlasını ortadan kaldırarak o beğenmediğiniz kuru üzüm fiyatlarının yükselmesini sağlayan firmadır.
AÇIKÇA UCUZ SİYASET YAPIYORSUNUZ
Sayın Özgür Özel, üzüm fiyatlarının bize sorulduğunu iddia etmişsiniz. Manisa’da üzüm bağı ziyaretinde çok sayıda kamera ve gazeteciler önünde, hatta canlı yayın yapılırken Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından bize belirlenecek olan kurum üzüm fiyatı sorulmamıştır. Güncel olarak ihraçlık yaş üzümün kaç paradan alındığı sorulmuş ve kendisine ihraçlık yaş üzüm ortalama alım fiyatları hakkında bilgi verilmiştir. Bunu bilmenize rağmen konuyu çarpıtarak siyaset malzemesi yapmanız en hafif ifade ile dürüst davranmamaktır. Yani açıkça ucuz siyaset yapıyorsunuz.
Alaşehir ve Manisa’da gece gündüz çiftçimiz ile birlikte olan, onların dertleri ile dertlenen, uzun yıllardır müstahsilimizin güven ve sevgisini kazanan, çiftçimizin ürünü biraz daha fazla paraya satılsın diye gece gündüz demeden çalışan, yeni pazarlar arayan biziz. Siz ise mugalata ile bizi karalamaya çalışan bezirgan siyaseti yapıyorsunuz.

Size tavsiyem kirli siyasetinizi başka alanlarda yapın. Çiftçimizin alın teri olan üzümü ve bizleri siyasi oyunlarınıza alet etmeye çalışmayın. 
BİZ İYİYDİK SEÇİMLER YAKLAŞINCA MI KÖTÜ OLDUK 
Basın açıklamanızda, birlikte fotoğraflarımı göstererek bahsetmiş olduğunuz İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu, Eski İçişleri Bakanımız Sayın Mehmet Ağar, Efsane Komutan Korkut Eken ömrünü terörle mücadeleye adamış, tanımaktan onur duyduğum kişilerdir. Sizin terörle ve vatan hainleriyle mücadele edenlerden rahatsızlık duyduğunuz ise herkesin malumudur. Yine Alaattin Çakıcı Ülkücü şehidimizin oğlu, vatan ve millet sevdalısı bir büyüğümdür. Onlar ile fotoğrafımın olması bana ancak gurur verir. Geçmişte doğum günümü kutlamak için beni aradığınızda veya tarımla ilgili sorunlarda fikir alışıverişi yapmak için benimle telefonda görüştüğünüzde biz iyiydik seçimler yaklaşınca mı kötü olduk Sayın Özgür Özel?

Ayrıca birlikte fotoğrafımı gösterdiğiniz kişilerin Yerel seçim kampanyamıza destek vermek için Alaşehir’e geldiği ve gümrük ile ilgili işleri olduğu beyanınızda tamamen gerçek dışı ve algı yaratmaya yönelik bir yalandır. İçişleri Bakanımız sayın Süleyman Soylu ile  göstermiş olduğunuz fotoğrafımız seçimlerden çok sonra Sayın Bakanımızın annesinin taziyesinde İstanbul’da çekilmiştir. Eski içişleri bakanımız Mehmet Ağar ile olan fotoğrafımız seçimlerden çok sonra oğlumun sünnet törenine katılamaması sebebiyle Temmuz ayında iş yerimize tebrik etmeye geldiğinde çekilmiştir. Yine Sayın Korkut Eken ve Alaattin Çakıcı ile olan fotoğrafımız seçimlerden çok sonra çekilmiştir. Bu tarz yalanlardan medet ummanız algı yaratma çabanız siyasi çaresizliğinizin açık göstergesidir. Sizin haberiniz olmasa da Alaşehir’de gümrük 17 yıldır vardır.
Siz ne söylerseniz söyleyin hangi iftirayı atarsanız atın, bizler ülkemizin ve milletimizin hizmetinde, üreticilerimizle birlikte kol kola, daha çok üretim daha çok ihracat için aynı yolda yürümeye devam edeceğiz.”

Yorumlar (2)
Üzümcü 4 ay önce
Günaydın. Sizde jeton plastikmi. Üzerimden günler geçti açıklama ertesi gün yapılır. Tabi nede olsa arka bahceye talimat yeni ulaştı.
Alamanci 4 ay önce
Cumhuriyet tarihinde ilk defa chap Alaşehir i belediye başkanı oldu bir dahaki seçimde bir şey değişmeyecek akp işin içinde olduğu süre chp yada iyi parti bir çok yerde yine alacak artık yukardaki ler altakikerin sesini duysun