MANİSALI BAKAN SAYISI 1’E DÜŞTÜ 

banner297

Son olarak Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’nin istifasıyla kabinedeki Manisalı bakan sayısı üçten bire düşmüş oldu. 

Genel 04.03.2022, 08:59 04.03.2022, 09:47
MANİSALI BAKAN SAYISI 1’E DÜŞTÜ 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2018 yılının temmuz ayında yeni kabineye Manisalı üç ismi dahil etmişti.  Mehmet Muharrem Kasapoğlu Gençlik ve Spor Bakanı, Ruhsar Pekcan Ticaret Bakanı ve Bekir Pakdemirli de Tarım ve Orman Bakanı olarak bakanlar kurulunda ye almıştı.   

Bu gelişme Manisa’da memnuniyetle karşılanmıştı. Ancak Nisan 2021’de Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’la ilgili skandal bir gelişme yaşandı. Ruhsar Pekcan’a ait ‘Nanoksia’ adlı şirketin, bakanlığa piyasanın üzerinde bir fiyata dezenfektan sattığı ortaya çıktı. 
Tepkilerin hedefi olan Bakan Pekcan bunun üzerine görevden alındı.
Dün gece ise Bekir Pakdemirli istifa etti. Cumhurbaşkanı Kararı ile görevden af talebi kabul edilen Bekir Pakdemirli’nin yerine Tarım ve Orman Bakanlığına Vahit Kirişci atandı.
Bekir Pakdemirli: "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle 10 Temmuz 2018’den itibaren sürdürdüğüm Bakanlık görevimden ayrılmış bulunuyorum. Görevden af talebimi kabulleri için kendilerine şükranlarımı arz ediyor, yeni Bakanımız Sn. Vahit Kirişçi’ye başarılar diliyorum." İfadelerini kullandı. 
 
KASAPOĞLU MANİSA’YI TEMSİL EDİYOR 
İki ismin ayrılmasının ardından kabinede Manisalı tek isim kaldı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu görevini başarıyla yürütüyor. Bakan Kasapoğlu döneminde önemli sportif başarılar edildi, olimpiyatlarda madalya rekoru kırıldı. 
 
 

Yorumlar (1)
Manisalı 10 ay önce
Bırakın bu işleri, sanki şahsiyetler alanlarında Manisa'ya bir fark kattılar! Tarımın halini anlatmaya gerek var mı? Manisa da ki tarımın, ülkede ki tarımdan bir farkı mı var? Çiftçi bu gübre fiyatları ile tarlaya gübreleyebilir mi? 19 lira mazot ile toprak işlenir mi? Hepsini bırakın bir kenara 'Tarım politikası' var mı? Bu yıl kötünün iyisi ne ise seneye tüm çiftçi o ürüne geçiyor, şu bölgede bu toprak yapısında şu imkanlarla bölgesel planlı ürünler yetiştirme gibi bir bilince geçilmiş mi? Pamuk olan Manisa ovası, üzümüme geçmiş, o tutmayınca ayçiçeği, o olmayınca mısır vs vs. Manisa il tarım müdürü her gün kendisini basına çıkaracak işlerle meşgul. Hayvancılık malum, yem politikası olmadığı için yem fiyatları dışarı bağımlı ve haliyle uçuyor, saman bile ithal. Büyük beyaz et sektörü siyasi hamlelere kurban edilmiş. Ruhsar Pekcan'ın ayrılmasına gerekçe olan durum karşısında bir Manisalı olarak utandık. Gönül ister ki Manisa'mızdan daha güzel daha verimli daha planlı daha kapsayıcı kucaklayıcı, Vatana Millete hayırlı işler üreten insanların çıkması, temsil etmesi, işte o Manisa'lı dedirtmesi... Bu arada ilimizi daha fazla rezil etmeden şu çevre yoluna Yonca kavşağın bir an önce yapılması için yetkilileri göreve ivedi olarak göreve davet ediyoruz.