banner298

Manisa’da yapılacak 4 bin 100 konut için halk sıraya girdi 

banner297

Manisa'da vatandaşlar sosyal konut projesi için başvurularını yapmaya başladı. Manisa’da Halkbankası önünde uzun kuyruklar oluştu.  

Genel 14.09.2022, 16:03
Manisa’da yapılacak 4 bin 100 konut için halk sıraya girdi 

AHMET BAYRAM 
MANİSA (AA)- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi kapsamında Ege illerinde de vatandaşlar başvurularını yapmaya başladı. Proje kapsamında 12 ilçede 4 bin 100 konut yapılmasının planlandığı Manisa'da vatandaşlar sabah saatlerinden itibaren bankalara gelmeye başladı. Evraklarıyla bankaya gelen vatandaşlar yoğunluk oluşturdu.
Proje kapsamında 12 ilçede 4 bin 100 konut yapılmasının planlandığı Manisa'da Halk Bankası önünde bekleyen vatandaşlardan Recai Avcı, terzilik yaptığını, yıllardır ev sahibi olamadığını, kiradan kurtulmak istediğini ifade etti.
Avcı, "TOKİ'ye yazılmaya geldim, daha önce de yazılmıştım, çıkmadı. Bu sefer kısmet diyelim." dedi.
Halil Zeybek de proje için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ederek, sosyal konut projesinin diğer konut fiyatlarındaki yükselişi de durdurmasını beklediğini söyledi.
Yüksel Karaböcü ise aylık kirası 3 bin lira olan bir evde oturduğunu dile getirerek, "Ben bu imkanla kira öder gibi evimi alacağım, ev sahibi olacağım. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Allah razı olsun. Bu imkanı bize sundu, mutluyuz ve huzurluyuz. Yoksa ben ev sahibi olamazdım." diye konuştu.
Ali Gökmen de engelli raporu olduğunu belirterek, 10 senedir kirada oturduğunu, proje ile ev sahibi olmayı umduğunu ifade etti.


 

Yorumlar (2)
Manisa 3 hafta önce
Hepsinin elinde telefon var ama internetten bu işi yapmayı bilmiyorlar veya merak etmiyorlar. Instagram'da video izlemek daha kolay.
Huysuz 3 hafta önce
Bedavamı bu? Şuraya bakın rezillik
20
açık