MANİSA’DA RÜZGARIN ŞİDDETİ TEDİRGİN EDİYOR

banner297

Manisa’da gece saatlerinde etkisini artıran rüzgar vatandaşları ürkütürken resmi kurumları da teyakkuza geçirdi. Zaman zaman fırtınaya dönüşen rüzgarın sabah saatlerine kadar devam etmesi bekleniyor.  

Genel 27.01.2021, 03:46 27.01.2021, 04:13

Bugün gündüz saatlerinde başlayan rüzgarın etkisi gittikçe arttı. Gece iyice şiddetlenen rüzgar zaman zaman fırtınaya dönüşerek hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Rüzgarın uğultusu ve şiddeti Manisalıları tedirgin ederken, bir çok mahalle ve çevredeki yerleşim birimlerinde çeşitli olumsuzların yaşanmış olabileceği tahmin ediliyor. Bazı mahallelerde ise elektrik kesntisi yaşanıyor. 

VALİLİĞİN UYARISI

Öte yandan dün gündüz saatlerinde Manisa Valiliğinden yapılan açıklama “Yapılan son değerlendirmelere göre; bu gece saatlerinden itibaren Manisa çevrelerinde kuvvetli yağmur ve sağanak (25-50 kg/m2) şeklinde görülecek olan yağışların, yarın öğle saatlerinden sonra kuvvetli soğumayla birlikte karla karışık yağmur ve yüksek kesimlerde kar yağışına dönüşmesi beklenmektedir.
Yağışların neden olabileceği ani sel, su baskını, yağış anında kuvvetli rüzgar, buzlanma ve don olayına bağlı olarak ulaşımda aksamalar ve tipi şeklinde yağış gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.” denilmişti.

Yağışlı havanın bugün saat 21.00’a kadar etkili olması bekleniyor.

  


  

Yorumlar (0)
11
açık