MANİSA TSO BAŞKANINA TEŞEKKÜRE GİTTİ

banner297

Katıldığı Burhaniye’deki Türkiye Yıldızlar Bisiklet Şampiyonasında 5. Dönen 14 yaşındaki Alirıza Çevik Ortaokulu öğrencisi Halil Kaan Önal, kendisine gerekli desteği veren Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi ve ailesini mahçup etmedi. Halil Kaan Önal, yarışmadan döner dönmez MTSO Başkanı ve destekte bulunanlara teşekkür çiçeği ile gitti.

Genel 27.05.2022, 09:52
MANİSA TSO BAŞKANINA TEŞEKKÜRE GİTTİ

Ahmet ÜNSAL/Manisa
8 Yaşındaki başladığı Bisiklet macerasında kendisine babası Niyazi Önal,annesi Sefa Önal ve kız kardeşi Emine Nur Önal desteklerini ve umutlarını hiç bir zaman eksik etmedi.Ailesi Halil’in her daim üç antrenörü oldu.Yarışlar öncesi ve yarışlar sırasında ailesini yanında hisseden Halil Kaan Önal, gittiği Burhaniye’deki Türkiye Yıldızlar Bisiklet Şampiyonasında var gücüyle pedal çevirdi ve 150 bisikletçi arasında 5.liği göğüsledi.
Önal ailesi kendilerine her daim öncü olan Kanat Rehabilitasyon sahibi Erdem Arslan ile birlikte ellerindeki çiçek demeti ve yarışlardaki bisikletiyle MTSO Başkanı Mehmet Yılmaz’ın makamına geldi.Yönetim kurulu üyesi Çağrı Tuatay’ın katılım gösterdiği çiçekli teşekkür jestinde Baba Niyazi ve anne Sefa Önal çifti, bu zorlu yolculukta oğulları Halil’e gösterdikleri destekten dolayı şükranlarını sundular.
Başkan Yılmazise gençlerin bu ülkenin birer değerleri olduğu onların yapacakları her türlü faaliyette ellerindeki imkanlar doğrultusunda destek vermek STK’nın görevleri arasında bulunduğuna işaret ederek;
“Böylesi gençlerimiz sportif veya eğitim alanlarındaki başarıları bizleri ve Manisa şehrimizi gururlandırıyor.Mustafa Kemal Atatürk’ünde istediği ve beklediği böylesi gençlik.Öncelikle bu gencimizin yanında olan Önal ailesini yürekten kutluyorum.Belediyelerimizin ve diğer STK  larımızın da bu gençlere kucak açması gerektiğini belirtmek isterim.” İfadelerine yer verdi.
Başkan Yılmaz, Türkiye Şampiyonu Halil Kaan Önal ve ailesine odanın çeşitli hediyelerini verdikten sonra onları yemekte ağırladı…
Yaşamının tamamımı Yetiştirme Yurtlarında geçiren hayatın tüm zorluklarını göğüs germeyi kendisine fesle edinen Baba Niyazi Önal’da MTSO Başkanı Mehmet Yılmaz ve destek bulunanlara teşekkürlerini ileterek;
“Oğlumuzun sportif alanda yolculuğu oldukça uzun olacağa benziyor.İleride Türkiye Şampiyonluğu ardından Avrupa ve dünya şampiyonluklarına doğru yelken açabilmesi için Belediyelerimize büyük görevler düşüyor.Destek yönündeki ellerini oğlumuzun ve benzeri başarılı sporcularımızın üzerinden eksik etmesinler” dedi.

Yorumlar (0)
27
açık