Manisa Mesir Fuarı bugün açılıyor

27. Mesir Sanayi ve Ticaret Fuarı, bugün Manisa Büyükşehir Belediyesi Fuar Merkezinde başlıyor. Sosyal mesafe kurallarına uyularak SNS Fuarcılık tarafından büyük bir titizlikle organize edilen fuarda, ilgili bakanlıklarca belirlenen Covid 19 tedbirlerinin tamamı uygulanacak.

GENEL 07.09.2020, 16:21 08.09.2020, 17:39
Manisa Mesir Fuarı bugün açılıyor

Mesir Sanayi ve Ticaret Fuarı bu yıl 27.kez Manisalılarla buluşuyor. Türkiye’nin her yerinden katılımcısı olan ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından desteklenen fuar, Manisa Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde SNS Fuarcılık tarafından organize ediliyor.

Fuarda beyaz eşya, mobilya, hazır mutfak, çelik kapı, dekorasyon, gıda, yapı, iletişim, bilişim gibi birçok sektörden firma yer alıyor.

Fuar süresince Sağlık Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığınca belirlenen tüm Covid19 tedbirlerine uyulacak. Fuara maskesiz giriş yapılamayacak. Standların dizaynı sosyal mesafe ölçülerine uygun olarak düzenlendi. Ziyaretçilerin sosyal mesafe kuralına uymaları sağlanacak. Hijyen koşullarının tamamı uygulanacak.

Çeşitli noktalara dezenfektan cihazları yerleştirilecek, fuar süresince stantlar ve ortak kullanım alanları sıklıkla dezenfekte edilecek.

Katılımcı ve ziyaretçilerin sağlıklı bir ortamda bulunmaları için tüm tedbirler alınacak.

Bu kapsamda, fuar girişinde ziyaretçilere hes kodu sorgulaması yapılacak.  

ÇEYREK ASIRI AŞAN FUAR

Fuarla ilgili bilgi veren SNS Fuarcılık Genel Müdürü Didem Simsaroğlu, 27 yıldır kesintisiz düzenlenen fuarın çeyrek asrı geride bıraktığına dikkat çekti. Simsaroğlu; “Bunun heyecanı ve gururunu yaşıyoruz. Türkiye’nin sayılı fuarlarından biri olan fuarımız bu yıl da ziyaretçilerine bir çok “fuara özel kampanya”, “avantajlı fiyatlar“, “yeni ürünler”, “çokca seçenek” sunacak.

Pandemi nedeniyle ertelenen fuarımızda, Sağlık Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı ve TOBB'un belirlediği tüm kriterlere uyduk. Sağlık konusunda her türlü tedbiri titizlikle alıyoruz. 27. yılın getirdiği heyecan ve coşkuya tüm Manisalıların ortak olmasını temenni ediyoruz” dedi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Fuar Merkezi'nde, bugün başlayacak fuar, 13 Eylül Pazar gününe kadar hafta içi 11.00-23.30 hafta sonu 10.00-23.30 saatleri arasında ziyarete açık olacak.

HAYAT EVE SIĞAR UYGULAMASI İLE HES KODU ALMA

Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden 'HES Kodu İşlemleri' bölümüne girilir 'HES Kodu Oluştur' butonuna tıklanır. KOD kullanım süresi seçilir ve KOD oluşturulur.

SMS İLE HES KODU ALMA

HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi yazılır ve 2023'e SMS olarak atılır.

E-DEVLET UYGULAMASI ÜZERİNDEN HES KODU ALMA

HES kodunu e-Devlet sistemi üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/saglik-bakanligi-hes-kodu-uretme-ve-listeleme adresinden alabilirsiniz.

26
az bulutlu