MANİSA İTFAİYESİ HAYAT KURTARDI, TÜM TÜRKİYE ALKIŞLADI

İzmir’deki depremin ardından Bayraklı ilçesindeki Doğanlar Apartmanı'ndan 15 yaşındaki bir çocuk yaralı olarak kurtarıldı

GENEL 31.10.2020, 01:24 31.10.2020, 01:36

Sadık Cangel - Aykut Yeniçağ - Önder Aydın
İZMİR (İHA) - İzmir’de meydana gelen depremin ardından enkaza dönen binalarda arama kurtarma çalışmaları devam ederken, sevindiren haber Doğanlar Apartmanı enkazından geldi. Depremden 9 buçuk saat sonra Manisa Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin de yoğun çabaaları sonucu 15 yaşındaki Günay Özışık isimli çocuk alkışlarla enkaz altından çıkarıldı. 

İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında saat 14.51'de Ege Denizi'nde 6,6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin ardından Bayraklı ilçesinde yıkılan 8 katlı Doğanlar Apartmanı'ndan 9 buçuk saat sonra 15 yaşındaki Günay Özışık isimli çocuk Manisa Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin de yoğun çabaaları sonucu yaralı olarak kurtarıldı. Alkışlarla enkazdan çıkarılan çocuk ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Ekipler çalışmalara devam ediyor
SAKOM’dan alınan ilk bilgilere göre, 1’i boğulma sonucunda olmak üzere toplam 20 vatandaşımız hayatını kaybetti. İzmir’de 725, Manisa’da 5, Balıkesir’de 2 ve Aydın’da 54 kişi olmak üzere toplam 786 vatandaşımız yaralandı. İzmir’de arama kurtarma çalışmaları yürütülen 17 binadan 4 binada çalışmalar tamamlanırken, 13 binada çalışmalar devam ediyor. Arama kurtarma çalışmaları için AFAD, JAK, STK’lar ve belediyelerden 3 bin 204 arama kurtarma personeli, 20 arama kurtarma köpeği ile 450 araç görevlendirildi.

Sanatçı Demet Akal'ın da bu güzel haber karşısında kayıtszı kalmayarak Manisa Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerine teşekkür paylaşımında bulundu. 

Yorumlar (1)
Manisa 1 ay önce
Depremi bile şova çeviriyorsunuz ulan insanlık adına yardım yapılıyor.
19
parçalı bulutlu