banner298

Manisa'da üzüm kaldırma makinesine kapılan çiftçi feci şekilde can verdi

banner297

Manisa’nın Salihli ilçesinde hasat yaparken üzüm kaldırma makinesine kapılan 49 yaşındaki çiftçi feci şekilde can verdi.

Genel 14.09.2022, 23:11
Manisa'da üzüm kaldırma makinesine kapılan çiftçi feci şekilde can verdi

Behzat Akcan
MANİSA (İHA) - Olay, Kemerdamları Mahallesi Hacımusluk-Akçataş mevkiinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Kemerdamları Mahallesi’nde yaşayan ve çiftçilikle uğraşan Kamil Ertuğrul (49), hasat ettiği üzümlerin kuruması için serdiği sergiden kaldırmak için sergi alanına gitti. Ertuğrul, sergi alanındaki üzümleri kaldırırken, dengesini kaybedip üzüm kaldırma makinesine kapıldı. Alana gelen ve Ertuğrul’u üzüm kaldırma makinesine kapılmış halde gören yakınları durumu hemen sağlık ve jandarma ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin kontrolü sonrası çiftçi Ertuğrul’un hayatını kaybettiği belirlendi.
Üzüm kaldırma makinesinden çıkarılan 2 çocuk babası Ertuğrul’un cansız bedeni otopsi yapılmak için Salihli Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.
Olayla ilgili çalışmanın sürdüğü öğrenildi.

Yorumlar (1)
Manisalı 3 hafta önce
Gelişmiş ülkelerde makine imalatı yapılırken sadece kar marjı, verimlilik, görsel vs. üzerinde durulmaz. Güvenlik en önemli unsurdur. O helezonun açıkta olması akıllara zarar güvenlik zafiyeti. Eşya düşer çocuk düşer adam düşer! İlla içi görülmesi gerekiyorsa kapak yap, parmaklık yap, kırılmaz cam yap... Hukuken Firmanın sorumluluğu kadar buna üretim izni veren mercilerde sorumlu, yakınları dava açsınlar. Yoksa vurdum duymazlık, kanunsuzluk, etiksizlik, çarpıklık, başıboşluk,.... alıp başını gidecek ülkede.
21
açık