banner298

MANİSA'DA KİRALIK EV KRİZİ!

banner297

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, Yunusemre ilçesindeki ev kiraları ve kiralık ev sayılarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Başkan Akan, “Büyükşehirlerden Manisa gibi kentlere göç eden memurlarımız ev bulmakta zorlanıyor. Manisa, yerel yöneticilerin yıllardır gerçekleştirmediği imar planı nedeniyle çok ciddi bir konut sıkıntısı yaşıyor” dedi. 

Genel 29.07.2022, 17:21
MANİSA'DA KİRALIK EV KRİZİ!

Metropollerde kiraların yükselmesi nedeniyle Büyükşehirlerde yaşayan memurlar, Anadolu kentlerine tayin oluyor. 

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan’ın gündemi, Manisa’daki konut sıkıntısıydı. 

“MANİSA KONUT ALANINDA ÇOK PAHALI BİR KENT”

Başkan Akan açıklamasında, “Ülkemizde akıl almaz bir düzeyde olan enflasyon nedeniyle ev fiyatları ve kiralar çok ciddi oranda arttı. Manisamız, hem işçilerimizin hem de memurlarımızın yoğun olarak yaşadığı bir kent. Yunusemre ilçemizde de hem memurlarımız, hem işçilerimiz, hem de öğrencilerimiz ikamet ediyor. Üniversite tercihlerinin açıklanmasının ardından binlerce öğrencimiz şehir dışından kentimize gelecek ve yurt bulamayanlar, Muradiye ve Karaali mahallelerimizde ev arayacak. Memurlarımızın tayin süreçleri de başladı. İstanbul, Ankara, İzmir gibi yerlerden Anadolu kentlerine gelen memurlarımız, Manisa’da daha ucuz kira ücretleri ödeyecekleri umuduyla şehrimizde ikamet etmeye çalışıyor. Ancak durum çok farklı. Manisa hem enflasyon, hem de yıllardır yapılmayan imar planı nedeniyle konut alanında çok pahalı bir kent” dedi.

“AYLARCA EV ARAYAN MEMURLAR VAR!”

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan son olarak şu ifadeleri kullandı, “Manisa, 30 yılı aşkın bir süredir aynı imar planıyla büyümeye çalışan bir kent. Yerel yöneticiler, imar planını önemsemediği için şehir doğru bir şekilde büyümüyor. Yaptıkları yeni imar planında bazı yerlerde Pazar yeri bile düşünülmemiş. Şu anda kentteki ev sayısı, talep edilen düzeyde değil. Üzerine bir de enflasyon eklenince, Manisa’da 2+1 özelliksiz bir evin bile 2 bin 500 TL’den başlayan rakamlarla kiralandığını görüyoruz. Çok yakın bir zamanda öğretmenlerin il dışı tayinleri başlayacak. Gelen memurlar, Manisa’da belki de aylarca ev arayacak. Tayin olup gelen ve Manisa’da aylarca ev arayan memurlar var. Biz Manisa’nın imar planı sorununun bir an önce çözülmesini, doğru bir imar planı hazırlanmasını istiyoruz. Hem imar, hem de enflasyon sorunuyla boğuşan Manisa’da vatandaşlar barınma kriziyle karşı karşıya. Yerel yöneticiler artık halkı düşünüp adım atmalı”

Yorumlar (2)
Mehmet akbas 2 ay önce
Size katılmamak elde değil Baskan isAllah imar planını değiştirmek bize düşer. Demekki bu yükün altına girme cesaretleri yok.
ahmet 2 ay önce
afgan ve suriyeli ve nereden geldiği bir sürü belli olmayan mülteci rahatlıkla buluyor her taraf onlarla dolu....
26
açık