MANİSA'DA İKİ MAHALLEDE DAHA KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞLIYOR 

banner297

Yunusemre Belediyesi, Mutlu ve Lalapaşa Mahallesinde hayata geçirmeyi planladığı kentsel dönüşüm start alıyor. Bu konuda açılan davaları kazandıklarını dile getiren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, “Lalapaşa ve Mutlu’da kentsel dönüşümün sonuna geldik. Hak sahiplerimizle sözleşme sürecine başlayacağız” dedi. 

Genel 08.06.2022, 16:15
MANİSA'DA İKİ MAHALLEDE DAHA KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞLIYOR 

Yunusemre Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi başkanlığında gerçekleştirildi. Yunus Emre Millet Çarşısı Konferans Salonunda düzenlenen toplantıda 34 madde görüşüldü. Yunusemre Belediyesi’nin Mutlu ve Lalapaşa Mahallesinde yapacağı kentsel dönüşüm projesi kapsamında belediye başkanına yetki verilmesi maddesi toplantıda gündeme geldi. Lalapaşa ve Mutlu mahallesinde yaşanan mahkeme sürecinin olumlu sonuçlandığını duyuran Belediye Başkanı Çerçi, süreç hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi. 

HAK SAHİPLERİYLE SÖZLEŞME İMZALANMAYA BAŞLAYACAK

Başkan Çerçi yaptığı konuşmada, “Lalapaşa ve Mutlu Mahallesinde açılan davaları kazandık. Sürecin sonuna geldik. İmar uygulamaları da yapıldı. 4 etap halinde yapım projeleri, uygulama projeleri bitti. Bakanlıkça da onaylandı. Belediyeden projeleri biten alanların ruhsatlarını hazırlıyoruz. Alınmış ruhsat numaratajı ile beraber vatandaşa giderek sözleşme yapalım diyeceğiz. Büyük oranda vatandaşlarımız bunu talep ediyor bizden. Onun için ruhsatını bu günlerde çıkartıyoruz. Meclisten yetki alıp vatandaş ile başkan ya da başkan adına yetkilendirilecek görevlinin sözleşme imzalaması gerekiyor. İmzalardan sonra etap etap ihaleye çıkacağız. Lalapaşa ve Mutlu’da kentsel dönüşümün sonuna geldik. Bunu gerçek anlamda başarmanın mutluluğunu birlikte yaşayalım. Bu da hayırlı bir iş, vatandaşı ev sahibi yapacağız” diye konuştu. Madde oy çokluğuyla meclisten geçti.  
 
YENİ MÜDÜRLÜKLER KURULUYOR 

Tarımsal Hizmetler, Arşiv, Koordinasyon İşleri, Dış İlişkiler, İnovasyon ve Teknoloji, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık ile Kültürel Miras Koruma Müdürlüğü kurulması kararlaştırıldı. Alınan karar kapsamında Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünün ismi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Gecekondu ve Sosyal Konutlar Müdürlüğünün ismi Sosyal Konutlar Müdürlüğü, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün ismi de Kültür İşleri Müdürlüğü olarak değiştirildi. Temmuz ayı meclis toplantısının 5 Temmuz Salı günü yapılması kararlaştırıldı. 

Yorumlar (3)
Özgür 4 hafta önce
Kiralar artık 4000 olur teşekkürler Manisa
Halk 10 yıldır imar durumu bekliyor çözüm bulunsun cumhuriyet mh muradiye 4 hafta önce
Bay
BAYEFENDİ 4 hafta önce
MANİSA YILLARDIR İMAR BEKLİYOR SEN GİDERAYAK MI KENTSEL DÖNÜŞÜM DİYORUN YAZIK BE YAZIK SATLIK EV ALINMIYOR KİRALIK DESEN EN KÖTÜSÜ 4000 TL 20 YILDIR BU MANİSA EN BAHTSIZ BİR İL NE CADDE VAR NEDE OTOPARK NE ZAMAN ÇÖZÜM OY İÇİN DİLENİYORSUZ MANİSA YAŞANMAZ Bİ HALE GETİRDİNİZ NE BÜYÜKŞEHİR NEDE SİZ İKİ BELEDİYE HİÇBİŞE YARAMIYORSUNUZ
27
açık