MANİSA CBÜ’DE DOÇ.DR. BORA CANBULA’DAN İDDİALARA YANIT

banner297

Manisa Celal Bayar Üniversitesinde görevli Doç. Dr. Bora Canbula’nın birden fazla göreve atandığı öne sürülmüştü. Canbula iddialarla ilgili açıklamada bulunarak, “Ayrıca hiçbirinin maddi bir karşılığı yoktur.” dedi.

GENEL 29.11.2020, 15:46 29.11.2020, 15:55
MANİSA CBÜ’DE DOÇ.DR. BORA CANBULA’DAN İDDİALARA YANIT

Doç. Dr. Bora Canbula’nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“Hakkımda çıkan haberlerden dolayı ismimi aratıp profilime ulaşan sevgili arkadaşlar. Sizi aydınlatmak isterim. Haberi yapan arkadaşımız da dahil isteyen herkes benim hakkımdaki bu bilgilere kolayca ulaşabilir zaten.

1985 doğumluyum, 28 Şubat sürecinde meslek lisesi öğrencisiydim. 2002'de tersane işçiliği ile çalışmaya başladım. 2003-2004 arasında 13500 tonluk bir yük gemisinde makinist olarak çalıştım. 2004 Mart'ında gemiden indim, 3 ay üniversite sınavına hazırlandım.

Hiçbir çalışanıma talimat vermem, oturup onlarla beraber çalışırım. Herkeste cep telefonum vardır, arayan benim açacağımı, kimseyi yarı yolda bırakmayacağımı bilir. Üniversitemizden herhangi birinden benim hakkımda görüş/bilgi alınabilir.

Hayatımın hiçbir döneminde tek iş yapmak kısmet olmadı. Nasıl olduğu noktasında da yol göstereyim. Bu görevlere başladığımdan beri akşamları herkes çıkar ben kalırım. Herkes yıllık izine çıkar ben çıkmam. Henüz kimseye yarım gün bile vekalet bırakmadım.

Bu görevlerden rektör danışmanlığı (bilişim alanında), bilgi işlem daire başkanlığı, bilgisayar araş. uyg. merkezi müdürlüğü pratikte üst yönetimde bilişimden sorumlu kişinin birlikte yürütebileceği görevler. Ayrıca hiçbirinin maddi bir karşılığı yoktur.

Katsayı zulmüne rağmen kazandığım üniversiteyi gece okudum, gündüzleri İzmir'deki çeşitli bilişim firmalarında çalıştım. Okul biter bitmez evlendim. Bugüne kadar bir Allah'ın kulundan yardım istemedim. Evimde kendi babam dahil bir kişinin toplu iğne kadar katkısı yoktur.

Hiçbir grup veya topluluk adına ne derseniz deyin bağlantım yok. Rektör hocanın doktora öğrencisi de değilim, hatta aynı alanda çalışmıyoruz. Kendisi rektör atanınca beni çağırdı, yönetim ekibinde görev verdi. O günden beri yöneticilik yapıyorum.

Sonuç olarak çamur at izi kalsın başkalarında sonuç veriyor olabilir ama bende olmaz. Gerekirse tekrar sıfırdan başlarım, hiç yorulmam. Amaç vakit ve enerji harcatmak ise bu yazı bana 17 dakikaya patladı. Onu da ailemden ve öğrencilerimden çalmış oldunuz. Teşekkür ederim.

Yorumlar (7)
Orhan Türkyılmaz 2 ay önce
Manisamız için CBÜ çok önemli. Hayal kırıklığı yaratan haberdeki suçlamalara cevap vermek için 17 dakika harcadığınızı belirtmeniz hoş olmamış. Unutmayınız ki, eski rektörünüz yıllardan beri hala hapiste.
Ali ihsan ÙTÙCÙLER 2 ay önce
Ùniversiteye geçmede Tùm puanlarinida bildirseydin iyi olurdu.
Zafer Çalışkan 2 ay önce
Ateş olmayan yerden Duman cikmaz
VAY BE 2 ay önce
Üniversitede ki kadere bak arınç ın abisinin kadroları şimdi söz sahibi değişen birşey yok. hele bu rektör adam atıyor 3 5 ay sonra alıyor başka atıyor. ama kadrolar ekipten geliyor daima. ekipten isim geldimi tak atandın demektir. kadroya
Osman Sargın 2 ay önce
Bende Üniversiteyi yakından tanıyan ve bu durumlardan haberi olan biriyim. Rektör hoca ve Bora beyin sosyal medyada öğrenci işletmeci kendilerine muhalif olan kim varsa feyk hesaptan yazarak algı oluşturduğuna bizzat şahidim. Bunu rektör hoca benim paylaşımlarını gece kendisine geldiğini ve bunları gördüğü duyumlarını alıyorum. Sosyal medyadan Üniversite yönetilmez. Saygılarımla
Ali 2 ay önce
Bu yorumu bu haber için olarak algılamayınız, sadece ve sadece artık ülkemizde makam mevki ve para sahibi olanların ne şekilde bunları elde ettiği konusunda hep soru işaretleri çıkıyor karşımıza ,tabi bileğinin hakkıyla elde edenleri ayrı tutuyorum, ancak bu uhrevi dünyada insanları kandırmak kolayda ahirette ne yapacaklar bakalım .
mrno 2 ay önce
Rektör Hocaya saldırmak için en yanlış kişiyi seçmişler. Keşke herkes Bora Hoca gibi çalışsa, ülkemiz daha iyi durumda olurdu.
2
parçalı az bulutlu