Kula Volkanik Jeoparkını bisikletle gezmek

banner297

Manisa Bisiklet Spor Kulübü organizasyonunda 50'ye yakın bisikletli, Kula Volkanik Jeoparkında pedal çevirdi.

Genel 06.07.2021, 12:29 06.07.2021, 12:34
Kula Volkanik Jeoparkını bisikletle gezmek

MANİSA (AA) - Kula ve Salihli arasındaki jeoparka gelen bisikletliler, Tapduk Emre ve Yunus Emre Türbesi, Gökçeören ve Sandal mahalleleri, volkan konileri ve bazalt kayaların bulunduğu rotada tur düzenledi.

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, yaptığı açıklamada doğa sporlarına yönelik etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ettiklerini belirterek, "Bugün Manisa Bisiklet Spor Kulübü ile birlikte pedal çevirmenin hazzını yaşadık. Tarihi kültürel alanlarda bisiklet sürmenin yanı sıra Kula-Salihli Jeoparkını misafirlerimiz bisikletleriyle keşfetme fırsatı buldular." ifadelerini kullandı.

Manisa Bisiklet Spor Kulübü Başkanı İlker Uzelli ise Kula'da 2 günde 100 kilometre yol yaptıklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Coğrafya çok güzel, insan sanki başka bir gezegende pedal çeviriyor hissine kapılıyor. Herkesin volkanik coğrafyada bisiklet sürmesini tavsiye ediyorum."

Yorumlar (2)
yalçın acımaz 5 ay önce
ilker başkanım manisaya bisikleti sevdiren saygıdeğer insansın,
özellikle belirteyim manisa için büyük bir şanssın pedallarınız çevre için olsun .
manisalı 5 ay önce
50 yaşını aşmış amcaların kendilerini genç hissedip giydikleri sporcu kıyafetleri üzerlerine hiç yakışmamakla birlikte 50 yaşından sonra spor sevdasıyla sağlıklı olacağım diye stend takılan birçok amcaya selamlar.. yine de hepsini tebrik eder fakat dikkatli olmalarını tavsiye ederim..
21
parçalı bulutlu