Kaldırımlara bırakılan motosikletlerle ilgili uygulama yapıldı

banner297

Manisa Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde kaldırımlara gelişigüzel bir şekilde bırakılan motosikletlere yönelik kaldırma çalışması gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, Ulaşım Dairesi Başkanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen çalışmayla Yayaların ve engelli vatandaşların kullanım alanı olan kaldırımların işgal edilmesinin önüne geçildi.

Genel 22.06.2022, 17:50 22.06.2022, 17:57
Kaldırımlara bırakılan motosikletlerle ilgili uygulama yapıldı

MANİSA (İHA) - Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, Ulaşım Dairesi Başkanlığına bağlı trafik zabıta ekipleri ve İl Emniyet Müdürlüğü'nün müşterek çalışmasıyla kent merkezinde sorumluluk alanında yer alan cadde ve sokaklarda kaldırım işgaline neden olan ve dükkan önlerine gelişigüzel bir şekilde bırakılan motosikletlerle ilgili uygulama gerçekleştirildi. Yapılan denetimlerde yayaların ve engelli vatandaşların kullanım alanı olan kaldırımların işgal edilmesinin önüne geçildi. Uygulama hakkında bilgi veren Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Evren Yıldız, çalışma ve denetimlerin süreceğini belirtti.

Yorumlar (4)
Manisalı 1 hafta önce
Manisa Valiliği, Belediye Başkanlığı, Emniyet Müdürlüğü; Motosikletleri denetlediğinizin yüz de birini, Kırmızı Köprüden Spil'e doğru çıkarken, Gülgün Hatun Dere Mescidi civarı, Spil Milli Parkı, Valilik Parkı yolu kenarlarına park eden araçlar (Genellikle minibüsler) yolu tek şeride düşüyor ve bu araçlar uzun süreliğine park ediliyor. İvaz Paşa Cami'nden Ağlayan Kayaya kadar 2 İki araçlık genişlik var, kenara park yapıldığında şerit tek e düşüyor. Park yapılmaz işaretleri olması gerekir. Burada park eden Minibüsçüler Manisa Emniyetinden torpilli mi? Zira daha önce de bu konuda çok şikayet yapıldı. Çok değil 100 metre ilerisi Ağlayan Kaya önü geniş alan oraya park etsinler. Ama beyefendilerin minibüsleri çınar gölgesinde duracak diye millet tek şeride mi mahkum olacak? Ekipler sık sık devriye ile kontrol etsinler ki ''Bir daha gelmezler'' deyip aynı sorunu tekrar tekrar yaşamayalım. Manisa Trafik birimlerini göreve davet ediyoruz.
Mustafa 1 hafta önce
Şu akşam lari gelin Tunca mahallesi dinde Park rezilliğini görün tek yön olması hâliyle yine tersten gidenler yollar kaldırımlar köşe ler düzensiz Park rezilliğini görün
Manisalı 1 hafta önce
iyi güzel söylüyorsun da, çare var mı? Otopark var da millet park etmiyor mu? Dediğin bölgede sadece Karaköy pazar yeri otoparkı var o da dolu. Nereye park edecek insanlar? Temel yasalarda bile der ki ''Devlet bir düzenleme koyuyorsa, seçenek sunar, alternatif gösterir', Ben de kaldırıma koymak istemiyorum arabayı ama saat 17 den sonra geldiysen koyacak yer yok mecburen lastiğimin ve jantımın zarar göreceğini bilerek istemeye istemeye kaldırıma çıkarıyorum aracın yarısını. Sabah gidip boşalan yer varsa oraya alıyorum. Öyle hemen suçlamayalım vatandaşı. Otopark vardı da vatandaş park etmedi mi?
TÜRKOĞLU 7 gün önce
birde karaköyde bulunan sarmaşık gıda pazaının önünde bulunan halk otobüs durağının ve çöp kontenyerının önüne park eden araçlar ve aynı sırada köşede bulunan bakkalın, sandelyesini, masasını caddeye koyup karı,koca misafir ağırladıklarını keyif yaptıklarını, ve buna yanında çay ocağıda dahil olmak üzere araç koydumadıklarını görürlermi acaba?
24
açık