banner299

banner298

İlçe belediye başkanından manidar paylaşım 

banner297

Suç örgütü lideri olduğu belirtilen Sedat Peker bugün yayımladığı son vidosunda, yeni uyuşturucu hattına dair iddialarda bulunurken eski Başbakan Binali Yıldırım'ın oğlu Erkan Yıldırım'ı suçladı. Binali Yıldırım ise "Kesinlikle iftiradır, yalandır, çamur atanın kendi elleri kirlenir" açıklamasında bulundu.  Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu da “Haber yapamıyorlar haber, biz savcılar ne yapacak diye bekliyoruz bir de” paylaşımında bulundu.  

Genel 23.05.2021, 23:15
İlçe belediye başkanından manidar paylaşım 
banner388

Suç örgütü lideri olduğu belirtilen Sedat Peker bugün yayımladığı son vidosunda, yeni uyuşturucu hattına dair iddialarda bulundu. Eski Başbakan Binali Yıldırım'ın oğlu Erkan Yıldırım'ı suçlayan Peker, “Bu kokainle ilgili anlattılar ya, ben size gerçeğini anlatayım” diyerek şöyle devam etti:
“Kokain önce Kolombiya üzerinden geliyordu. ABD DEA (Uyuşturucu ile Mücadele Dairesi) orada çok etkili, orada sistemi döndüremeyeceklerini anlayınca yeni bir güzergah çalışması yaptılar. Venezüela'da DEA kontrolü yok, Kolombiya'dan kokaini bu ülkeye geçirmek çok kolay. Oradan gelen mal Türkiye üzerinden Avrupa'ya gidiyor deniliyor ya, hayır, Avrupa'da ucuz kokain, burada pahalı, asıl en pahalı olduğu yer Ortadoğu. Suriye Lazkiye Limanı da DEA'nın kontrolünde değil.”

“VENEZUELA’YA KİM GİTTİ?”
“4 ton 900 kilo kokain yakalandıktan sonra yeni güzergah kurmak için Venezuela’ya kim gitti?” diye soran Peker yanıtını şöyle verdi:
“Eski başkanımız Binali Yıldırım'ın oğlu Erkan Yıldırım... O mal yakalandıktan sonra bu senenin başında, şubat ayında gitti 4 gün kaldı. Karakas (Caracas) Limanı var, Venezuela'nın en büyük limanı, oradan kuru yük gemileri doğrudan Türkiye'ye gelebiliyor, ama konteynır gemileri Dominik üzerinde durma yapıp, o şekilde devam edebiliyor. Şimdi Dominik üzerinde de yakalanmalar artacak, çünkü yeni güzergah burası. Ben bizim liman çok önemli dedim ya (Yalıkavak marina), herkes oraya gemi giremez dedi. Ben gemi girer mi dedim, kokain Türkiye'ye giriş yaptıktan sonra 30-35 metrelik uzun yolculuk yapan yatlarla, 500 kilo, 1 ton kokainler o şekilde dağılıyor. Özellikle ama Suriye Lazkiye üzerinden de yapılıyor.”

BİNALİ YILDIRIM: KESİNLİKLE İFTİRADIR, YALANDIR
İstanbul'da basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ak Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, Sedat Peker'in iddialarına ilişkin "Kesinlikle iftiradır, yalandır, çamur atanın kendi elleri kirlenir" açıklamasını yaptı.
Partisinin İstanbul İl Başkanlığı'nda basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Binali Yıldırım, organize suç örgütü kurduğu iddiasıyla hakkında arama ve tutuklama kararı bulunan Sedat Peker'in iddialarına ilişkin konuştu. İddiaları reddettiklerini söyleyen Yıldırım, "Kesinlikle iftiradır, yalandır, çamur atanın kendi elleri kirlenir" dedi.
Binali Yıldırım "Oğlum Venezuela'ya gitmiştir ve beraberinde Kovid-19 ile mücadele amacıyla orada ihtiyaç sahiplerine test kiti, maske gibi birtakım malzemeler götürüp dağıtmıştır" ifadelerini kullandı.

DUTLULU’DAN GÖNDERME 

Türkiye bu haberi konuşurken sosyal medyada da soruşturma açacak bir savcı yok mu paylaşımları yapıldı. Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu da dikkat çeken bir ifade kullandı. Dutlulu’nun; “Haber yapamıyorlar haber, biz savcılar ne yapacak diye bekliyoruz bir de” paylaşımı gelişmelere yönelik bir gönderme olarak nitelendirildi.  


 

Yorumlar (4)
Bu adam başkanlık yerine gitsin yotuber olsun 1 ay önce
CHP'li Belediyelerin genel sorunu, icraat üretmeyip, kendilerine klip hazırlatıp, yapmadıkları yada yaptıkları zerre kadar hizmetleri sosyal medya da pazarlamak. Herkes işinde gücünde iken bu belediye başkanı sürekli olarak sosyal medya da ona buna laf yetiştiriyor. Kendisi gibi düşünmeyenlere "Yandaş" filan diyor. Kendisi Sözü, Oda Tv, TELE 1 ve HALK TV'ye tarafsız diyor. :) Bununda ego bombası yakında patlar.
Manisalı 1 ay önce
Akhisar Belediyesinin tüm engellemelere ve imkansızlıklara rağmen neler yaptığını ve yapmaya çalıştığını bilen biliyor. Ayrıca, ormanları katletmiyor, devletin dolayısıyla milletin imkanlarını belli yerlere peşkeş çekmiyor, şatafatla israf etmiyor, yani HAK YEMİYOR... Bu da, Müslümanlık, Ahlak ve Adalet için yeterli. Millet terli, algı yemiyor artık, boşuna uğraşma...
ahmet 1 ay önce
Binali Yıldırım "Oğlum Venezuela'ya gitmiştir ve beraberinde Kovid-19 ile mücadele amacıyla orada ihtiyaç sahiplerine test kiti, maske gibi birtakım malzemeler götürüp dağıtmıştır"
Metin Uca dan güzel ironi ne hayırlı evltdır ki venezuela denen ülkeye maske test kiti ve ihtiyaç malzemeleri dağıtmak için gitmiş.hakikatden ya ne hayırlı evlat bu kendi gemisiyle üstelik düşünsenize bu ülkeye neler yapmaz bu hayırseverler.
snrbrlk45 1 ay önce
besim başkanım sıkıntılı bir dönemden geçiliyor.şuan ortalık karışık sizi canıgönülden seviyorum.arada çok gidicek şuçsuz günahsız insanlar olucak.biz takipte kalalım ama bulaşmayalım sizi çekemiyenler farklı şekilde uğraşıp sizi makamınızdan etmeye çalışırlar örümcek ağı gibi bir sistem var kimsenin kıblesi belli değil.her an herşey olabilir.
31
parçalı bulutlu