İçme suyu hattından 5 metrelik ağaç kökü çıktı

banner297

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, Soma ilçesine bağlı Karaçam Mahallesinin cazibeli içme suyu hattında yapılan bakım çalışması sırasında 5 metrelik kunduz adı verilen ağaç kökü çıkarıldı.

Genel 18.05.2022, 12:00
İçme suyu hattından 5 metrelik ağaç kökü çıktı

MANİSA (İHA) - MASKİ Genel Müdürlüğü, il genelinde vatandaşlara kesintisiz ve sağlıklı su sağlamak için mahallelerin ihtiyaçlarına çözüm üretmeye devam ediyor. MASKİ ekipleri tarafından, Soma ilçesine bağlı Karaçam Mahallesi’nde cazibeli içme suyu hattının bakım çalışmaları sırasında halk arasında kunduz diye bilinen 5 metrelik ağaç kökü çıkarıldı. Vatandaşların sularının az aktığını bildirmesi üzerine hattı kontrol eden ekipler, su borularının içerisinden 5 metre uzunluğunda kunduz adı verilen ağaç kökünü çıkardı. Karşılaşılan bu durum, MASKİ’nin 17 ilçede gerçekleştirdiği çalışmaların ne kadar isabetli olduğunu gösterdi.
Karaçam Mahalle Muhtarı Şahin Köse, “Mahallemizde bulunan cazibeli hattan gelen suyumuzda azalma olmaya başlamıştı. Arada sırada kesilerek akıyordu. Bu nedenle cazibeli hattımızdaki sıkıntıyı fark edince hemen MASKİ’ye bildirdik. Ekipler kısa sürede gelerek sorunumuzu çözüme kavuşturdular. Ben verdiği hizmetlerden ötürü Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar (1)
Necip Fazıl 3 ay önce
yav arkadaş bir demedik iki demedik, aynı tas aynı hamam aynı tarak! Bu kunduz edebiyatınız sıktı ama. Bunu gören vatandaş, iğrenç bir şey zannediyor. haberin içeriğinde var ama bazen içeriği kimse okumuyor ve çoğu yerde yayınlanan ve açıklaması olmadığı için görseli yanlış değerlendiriyor insanlar, Kunduz çalı ve ağaç köklerinin su borusu içinde kalan kısmıdır. Doğal ve temizdir, en azından Gediz gibi kimyasal fabrika atıkları akan ve yeraltı sularını da besleyen veya tarım arazilerindeki zehirlerin işlediği yeraltı su pompalarından, leş dahil kanalizasyonların karıştığı bir çok içme suyu barajlarından kat be kat temiz bir maddedir. gelelim boru döşemeye, işte çıkardığınız pasdan erimiş demir borular 60-70 yıl önce ki imkanlarla döşenmiş, bu gün her şey mekanizasyonken, basit iken, her handen ayda 100-150 lira gelir ile trilyonlarca gelir alınırken yapılan hizmeti bu kadar ağırdan satmak buram buram algı kokuyor. O ayıpladığınız borularla su verilirken su parası bile alınmıyordu, şimdi milletin arazisine kazdırdığı artezyene saat bağlayacak kadar maddiyata dökmüşsünüz işi. akp nin ''yol yaptık'', Cengiz Ergün'ün ''boru döşedik'' yaygarası kabak tadı verdi artık. Avrupa da Amerika da böyle bir haber yaptırmaya kalksan, gülerler adama. O koltuklarda bu işleri asli olarak yapmakla görevlisiniz. Bir çiftçi ''ben bugün tarlayı sürdüm'' diye, bir işçi 'ben bugün sıva yaptım'' diye, bir memur 'bugün şu yazıyı yazdım' diye gazeteciyi çağırıp haber yaptırması ne kadar abesle iştigal ise, tüm dünyanın en yüksek vergilerini toplayanlardan biri olan akp nin ve belediye başkanının bu haberleri yaptırması o kadar abesle iştigaldir. Haaa rutin olmayan bir sosyal proje yaparsın bunun haberini yaptırırsın.
40
açık