Hızlı'dan eleştiri: "Oyunu istiyoruz seni istemiyoruz ittifakı"

banner297

Ak Parti İl Başkanı Salih Hızlı, bugün 6 partinin il başkanının gerçekleştirdiği basın toplantısıyla ilgili eleştirirlerde bulundu. Hızlı, toplantıya HDP'nin katılmadığına dikkat çekerek, "Oyunu istiyoruz seni istemiyoruz ittifakı" değerlendirmesinde bulundu.

Genel 01.07.2021, 20:30 01.07.2021, 20:41
Hızlı'dan eleştiri: "Oyunu istiyoruz seni istemiyoruz ittifakı"

Bugün Manisa Giritligil Otel’de CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, İYİ Parti İl Başkanı Hasan Eryılmaz öncülüğünde düzenlenen sabah kahvaltısına Deva Partisi İl Başkanı Süreyya Sakınç, Gelecek Partisi İl başkanı Mustafa Keskin, Saadet Partisi İl Başkanı Zekai Yılmaz ile Demokrat Parti İl Başkanı İdris Mecek katıldı. 

Toplantıyla ilgili Ak Parti İl Başkanı Salih Hızlı'dan eleştiri geldi. Hızlı'nın açıklaması şöyle: 

"Bugün Manisa'da 6 partinin il başkanları kahvaltılı bir basın toplantısı düzenliyor. Sözde muhalefet partilerinin birlik ve beraberlik toplantısı ama her ne hikmetse oyunu istedikleri HDP kahvaltıya davet bile edilmiyor. CHP Gn. Başkanı Sn. Kemal Kılıçdaroğlu “Hdp vazgeçilmez unsurdur” demişti anlaşılan CHP il başkanı Hdp den vazgeçmiştir. Hdp ise Cumhur İttifakı dışındaki partiler için “demokrasi güçleri” tanımlaması yapmıştı. Şimdi bu tanımlamayı seçmenlerine nasıl izah edecekler. Sürekli yalan söyleyen sağlıksız ve samimiyetsiz bu siyasal birlikteliği aziz milletimizin derin feraseti ve muazzam sağduyusuna havale ediyoruz. Aslında bu fotoğraf bize 2001 öncesindeki zoraki kurulan koalisyon hükümetlerini hatırlattı. Bu kadar parçalı bu kadar birbirine uzak siyasi görüşlerdeki partilerin Ak Parti ve Cumhur İttifakına karşı bir araya gelme çabası içine girmesi Cumhur İttifakının ne kadar doğru bir yolda olduğunu gösteriyor. Bu fotoğraf karesi, Sözde muhalif ittifakın içler acısı durumunu gözler önüne sermiştir. 

Daha kendi içlerinde bile birbirlerine hazmedemeyen bu ittifakın gösterdiği Bu Tavır "oyunu istiyoruz ama seni istemiyoruz" tavrıdır. 

Hiç şüphesiz halkımız bu samimiyetten uzak, uyumsuz, problemli bir araya gelişlere gerekli cevabı verecektir." 

Yorumlar (8)
Tosun 6 ay önce
Evet.%15 elektrik,%12 konutlarda,%20 sanayi kuruluşlarındaki doğal gaz zamlarına bir adet zeytini 5 lokmada yutarken gerekli cevabı verecekler.
Hasan 6 ay önce
İyide bundan size ne
TÜRKOĞLU 6 ay önce
işiniz,gücünüz muhalefet partilerinin ne yaptıklarını takip edip onlara cevap vermek . başkada bir icraatınızda yok zaten.
İLKER 6 ay önce
Sende seni istiyoruz,oyunu istemiyoruz de madem....İşte laf etti.Manisada görünmeyen Manisa il başkanı
Hüseyin 6 ay önce
15 bin oy ile seçimi kazanan İmamoğlu'na oyları çaldı dediniz.Millet 800 bin farkı ile gerekli cevabı zaten verdi.Halkımız dediğiniz çoklu maaş alanlar,süper lüks araçlarda pudra şekeri çekenler,geceliği 100 bin liralık otellerde ücretsiz konaklayanlar,10 bin dolarlık ti shirt giyenler,ÖTV'siz yakıt alan teknelerinde ağızlarında purolar ile poz verenler,boşadığı hanımına vereceği 100 milyonlarca dolarlık tazminatı milletçe çalışıp ödeyeceğiz diyen müteahhitler...İşsiz kalan müzisyenler,garsonlar,işçiler,kapalı kalan iş yerini bir daha açamayan esnaflar,traktörü,tarlası,koyunu,ineği haczedilen çiftçiler,bağcılar,tütüncüler,enflasyonun altında ezilen emekli,dul ve yetimleri..Halk biziz.Koyu renk camlı VİP araçlarınızdan inip bir zahmet bakıverin.Gerçekleri göreceksiniz...
Eyüp 6 ay önce
Akp ve mhp nin badimizdan gitmesi için gerekirse onuda yaparız
Hüseyin 6 ay önce
Burada yapılan eleştirileri siyasi görüş ayrılığına bağlamayın.Sistem "error" veriyor..Günceleme mi yaparsınız,yama mı atarsınız orası sizin bileceğiniz iş.
Ahmet 6 ay önce
Zamanında siz değilmiydiniz teröristleri davul zurnayla otobüslerle karşılayan. Evet hiç şüphesiz halk zamanı geldiğinde gerekli cevabi verecektir kim samimi kim samimi değil.
13
açık