banner299

banner298

Foça kısıtlamada sessizliğe büründü

banner297

İzmir’in turistik ilçesi Foça, korona virüsü tedbirleri kapsamında ilan edilen sokağa çıkma kısıtlamasında sessizliğe bürünürken, vatandaşların büyük oranda kısıtlamaya uyduğu görüldü.

Genel 21.03.2021, 17:46
Foça kısıtlamada sessizliğe büründü
banner388

Ersoy Toptaş
İZMİR (İHA) - Foça ilçesi, illerin risk duruma göre pazar günü sokağa çıkma kısıtlamasının ilan edilmesiyle boş kaldı. Vatandaşların büyük oranda kısıtlamaya uyduğu gözlemlenirken, sokaklar sessizliğe büründü. Evlerinin yakınlarında zorunlu ihtiyaçlarını karşılayan vatandaşlar, riskin arttığı İzmir'de tedbirlere daha çok uyulması gerektiğini söyledi. Açık olmasına rağmen boş kalan iş yerlerinin çalışanları da, temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri yaptı.
Korona virüsü haritasına göre yüksek ve çok yüksek risk grubundaki illerde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması, cumartesi saat 21.00'den başlayarak pazartesi günü sabah saat 05.00'e kadar uygulanıyor.
Öte yandan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre korona virüsü haritasını paylaşmış, haftalık vaka sayısı her 100 bin kişide İzmir'de 111,41 olmuştu. İzmir'in vaka sayısının yükselmesi dikkat çekmişti.

Yorumlar (0)
20
açık