ERYILMAZ: “YANDAŞLAR TÜRK MİLLETİ’NE ‘NASIL FAKİR YAŞANIR’ DERSİ VERİYOR”

banner297

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, gündeme ilişkin ekonomik değerlendirmelerde bulundu. Başkan Eryılmaz, “AK Parti iktidarı Türkiye’de enflasyonu son 24 yılın en yüksek noktasına çıkardı. İşçilerimiz, esnaflarımız, işverenlerimiz, emeklilerimiz ve memurlarımızı enflasyona ezdiriyorlar” dedi. 

Genel 05.07.2022, 11:50 05.07.2022, 11:58
ERYILMAZ: “YANDAŞLAR TÜRK MİLLETİ’NE ‘NASIL FAKİR YAŞANIR’ DERSİ VERİYOR”

TÜİK, Haziran ayında yıllık enflasyon oranını yüzde 78,62 olarak açıkladı. Asgari ücrete yüzde 30, memurlara ise yüzde 41,36 oranında artış yapıldı. 
İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, Türk milletinin enflasyona karşı ezdirildiğini ve sadece iktidarın istediği belirli kesimlerin zenginleştirildiğini savundu. 
“TÜRK MİLLETİNİ ENFLASYONA EZDİRİYORLAR”
Başkan Eryılmaz, “TÜİK yıllık enflasyonu yüzde 78,62, bağımsız ekonomistlerin kurduğu araştırma platformu ENAG ise yüzde 175,5 olarak açıkladı. Hangi rakamın daha gerçekçi olduğu milletimiz çarşıya, pazara ve markete gittiğinde çok rahat bir şekilde görebiliyor. ‘Faiz sebep, enflasyon sonuç’ diye diye Türk milletini enflasyona ezdirdikleri, vatandaşlarımızın karnını doyurmakta bile zorluk çektiği bir sistem yarattılar. Yıllık enflasyonun resmi rakamlara göre bile yüzde 78,62 olduğu bir ortamda memurlarımıza yüzde 41’lik bir zammı reva gördüler. Devletimizin hizmetkarı olan, el üstünde tutulması gereken memurlarımızın bile hali ortada. Girdi maliyetletleri ve artan döviz ile birlikte işverenler ayakta durmakta güçlük çekiyor. Asgari ücretli vatandaşlarımızın hali zaten ortada, halkımızın evine beyaz et bile giremiyor, meyve sebzeler alınamıyor” dedi.
“TÜRKİYE’NİN TÜM SORUNLARINI ÇÖZMEYE TALİBİZ”
İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz son olarak şu ifadeleri kullandı, “İktidarın yarattığı sistemin tek bir kazananı var, o da AK Parti’nin yandaş iş insanları. Onlar servetlerine servet katıyor, şaşalı yaşamlar sürüyor. İktidarın kayırdıkları dışında kalan işçi de, memur da, işveren de sefalet yaşıyor. Bu durum artık kabul edilemez bir noktaya ulaştı. Enflasyonu durduramadıkları için, maaşlara ne kadar zam gelirse gelsin 2 ay içerisinde tamamen eriyor. Bu gidişatın tek sorumlusu, çocuklarına hediye alamayan ailelerin, sağlıklı beslenemeyen bir Türkiye’nin tek sorumlusu AK Parti iktidarıdır. Kendileri ceplerine paraları doldururken bize ‘nasıl fakir yaşanır’ dersi veriyorlar. Yapılacak olan ilk seçimde halk onlara gereken cevabı verecek. Halka üst perdeden bakanlar ve vatandaşlarımızı fakirleştirenlere sandıktan çıkacak olan oylar bir tokat gibi yüzlerine çarpacak. İYİ Parti kadrolarıyla Türkiye’nin tüm sorunlarını çözmeye talibiz”

Yorumlar (0)
40
açık