ERYILMAZ: “TÜİK BAŞKA BİR ÜLKENİN VERİLERİNE Mİ BAKIYOR?”

banner297

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, TÜİK tarafından açıklanan şubat ayı işsizlik rakamlarını değerlendirdi. Başkan Eryılmaz, “TÜİK’in enflasyon verilerinde olduğu gibi, işsizlik verilerinde de başka bir ülkenin istatistiklerine baktığını düşünüyorum. TÜİK, Türkiye’nin değil de başka bir ülkenin kurumu mu?” dedi.

Genel 11.04.2022, 21:59
ERYILMAZ: “TÜİK BAŞKA BİR ÜLKENİN VERİLERİNE Mİ BAKIYOR?”

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından Şubat ayı işsizlik verileri açıklandı. Buna göre şubat ayında işsizlik yüzde 10.7 oldu. Genç nüfusta işsizlik oranı bir önceki aya göre 0,6 puanlık azalış ile yüzde 20,7 oldu. Geniş tanımlı işsizlik ise yüzde 21.8 olarak gerçekleşti.

“MİLYONLARCA GENCİMİZ İŞSİZLİKLE BOĞUŞUYOR”

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, TÜİK’in işsizlik verilerini gerçekçi bulmadığını belirtti. İYİ Partili Eryılmaz, “Türkiye, çok uzun bir zamandır ekonomik kriz içerisinde. İktidar bu krizi ne kadar reddetmeye çalışsa da çarşıya, pazara, markete giden vatandaşlarımız bu gerçeklikle her gün yüzleşiyor. Üniversite mezunu gençlerimiz, ülkelerinde kendi mesleklerini icra etmek yerine Avrupa’ya gidip garson olmaya çalışıyor. Milyonlarca gencimiz işsizlikle boğuşuyor. Aylarca iş arayan gençlerimiz, bir süre sonra iş aramaktan vazgeçip evlerinde oturmak zorunda kalıyor. Tüm bu gerçeklik ortadayken, TÜİK hala daha veri gizliyor, doğru ölçüm yapmıyor” dedi.

"HALK BİR SONRAKİ SEÇİMDE SİZİ DE YALAN VERİLERİNİZİ DE SANDIĞA GÖMECEK"

Başkan Eryılmaz son olarak şu ifadeleri kullandı, “TÜİK, enflasyonda olduğu gibi işsizlikte de gerçekleri açıklamıyor. Artık TÜİK’in başka bir ülkenin istatistiklerine baktığını düşünüyorum. TÜİK, Türkiye’nin değil de, başka bir ülkenin kurumu mu? Vatandaşlarımız işsizlikten kıvranırken, yatağa aç girerken, bu verileri açıklayıp halkı kandırmaya çalışmaktan utanmıyor musunuz? Türkiye’de her kurum, iktidarın bir kolu gibi davranıyor. Artık yeter, yalan verilere tahammülümüz kalmadı. Bu millet, sizi de, yalan istatistiklerinizi de yapılacak olan ilk seçimde sandığa gömecek ve Türkiye, İYİ Parti iktidarıyla birlikte liyakatli kadrolara kavuşacak”

Yorumlar (1)
Zillet 1 ay önce
Tek umudumuz sizlersiniz Allah yardımcınız olsun
20
açık