Erdoğan eski bakan ve milletvekilleriyle buluştu. Manisa’dan kimler katıldı? 

banner297

Eski AK Partili bakan ve milletvekillerine seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu parti sizin evinizdir, insan kendi evine sahip çıkmak için davet beklemez.” dedi. Manisa’dan Bülent Arınç’ın yanı sıra eski il başkanları ve milletvekilleri katıldı. 

Genel 21.03.2022, 23:32 22.03.2022, 17:39
Erdoğan eski bakan ve milletvekilleriyle buluştu. Manisa’dan kimler katıldı? 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Kuruluşundan Günümüze Milletvekilleri ve İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu.
Programa eski bakan ve milletvekilleriyle birlikte günümüzde bu görevleri yürütenler katıldı.
Çok sayıda eski bakan ve milletvekilinin olduğu programda tanıdık simalar oldukça fazlaydı. 

ESKİ BAKANLAR VE MİLLETVEKİLLERİNDEN YOĞUN KATILIM
Eski Adalet Bakanları Cemil Çiçek, Mehmet Ali Şahin'in yanı sıra Eski Meclis Başkanları Bülent Arınç ve Köksal Toptan da yemekte hazır bulundu.

MANİSA’DAN KİMLER VARDI? 
Edindiğimiz bilgiye göre Manisa’dan eski milletvekilleri Hüseyin Tanrıverdi, Recai Berber, Hakan Taşçı, eski il başkanları Hayrullah Solmaz, Mustafa Uyumaz, Zülfikar Gürcan, Ramis Şiyak ve Berk Mersinli toplantıda yerlerini alan isimlerdi. Programda AK Parti çatısı altında görev almış isimlere seslenen Erdoğan, kadro değişimlerinin birer bayrak yarışı olduğunu söyledi."ÜZERİME DÜŞENİ YAPTIM DİYEBİLECEĞİNİZ BİR GAYRET SARFETMENİZİ İSTİYORUM"
Erdoğan, eski bakan ve milletvekillerinin AK Parti için çalışmaya devam etmesini isteyerek, "Aktif çalışma hayatınız bittiğinde üzerime düşeni yaptım diyebileceğiniz bir gayret sarf etmenizi istiyorum." şeklinde konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca, Türkiye ekonomisiyle ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.
Erdoğan, "Vatandaşımızı enflasyona ezdirmemek boynumuzun borcudur" dedi.

"KADRO DEĞİŞİMLERİ BAYRAK YARIŞIDIR"
Erdoğan'ın açıklamaları şu şekilde: "AK Parti milletin partisidir. AK Parti millete hizmetkar olmak için göreve talip olmuş insanlardan oluşmaktadır. Kadro değişimleri de bayrak yarışıdır. AK Parti ailesi içinde yer alan her bir kardeşimin Türkiye'nin son 20 yılında elde edilen her bir kazanımında payı vardır. Partimizi büyük bir resim olarak değerlendiriyorum. AK Parti sizlerin evidir. İnsan kendi evine sahip çıkmak için davet beklemez. Sadece partimizin değil ülkemizin de en kıymetli birikimi buradadır.

"DAYANIŞMAMIZI GÜÇLÜ TUTARSAK ELDE EDEMEYECEĞİMİZ HİÇBİR ZAFER YOKTUR"
Türkiye'yi darbecilerin pençesinden beraber kurtardık. Bölgemizin yeniden şekillendirmeye çalıştığı şu dönemde sizleri bir kez daha saflarımızı sıklaştırmaya bir kez daha davet ediyoruz. Ülkemizi büyüterek, büyük ve güçlü Türkiye'nin inşasını tamamlamak için yeniden, daha kararlı bir şekilde mücadele bayrağını yükseltelim diyorum. Kendi içimizde dayanışmamızı güçlü tuttuğumuz müddetçe üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir mesele, elde edemeyeceğimiz hiçbir zafer yoktur."

"2023'TE SEÇİM ZAFERİNİ BİRLİKTE KUTLAYACAĞIZ"
"Sizler başta olmak üzere AK Parti'nin her bir ferdi, muhalefeti cebinden çıkaracak güce sahiptir. İnşallah 2023'te seçim zaferini beraber kutlayacağız. Bu doğrultuda göstereceğiniz gayretler için şimdiden her birinize şükranlarımı sunuyorum. 2023 hedeflerimize ulaşıp kazanımları korumak için yeniden daha kararlı şekilde mücadele bayrağını yükseltmeliyiz. Bu hafta da Tokat Havalimanı'nın açılışını yapacağız."

"165 MİLYAR LİRALIK KAYNAK KULLANDIK"
"Önümüze çıkan fırsatları değerlendirmemizi sağlayacak yeni bir ekonomi programını hayata geçirdik. Hem kurdaki yükseliş hem de küresel emtiaya karşı vatandaşlarımızı koruyacak adımlar attık. Sadece elektrik, doğalgaz ve akaryakıt desteği için geçen yıl 165 milyar liralık kaynak kullandık. Vatandaşa verdiğimiz elektrik ve doğal gaz desteği yıl sonunda 200 milyar lirayı bulacaktır. Hayat pahalılığının önüne geçmek, vatandaşımızı enflasyona ezdirmemek görevimizdir."

Yorumlar (3)
Stratejik derinlik 9 ay önce
Gübre fabrikalarını sattınız sektör tekelci şirketlerin eline geçti torbası 800 lira gibi trajedik bir hal aldı ve çiftçi gübre alamadığı için tarım darbe yedi. Tarımın diğer ana girdisi mazot yanlış politikalar sonucu bir traktör deposunun bir milyar liraya dolması ile sonuçlandı ki ''bizden gayri haYin tüm iktidarlar petrol dolu olan kuyulara betonla kapatmışlar ööyyy'' diye diye iktidara geldiniz, 20 yılda kuyunun betonlarını kaldıramadınız mı yoksa o betonlar da 2023 Lozan ın gizli maddelerine mi bağlı? Şeker fabrikalarını sattınız şeker fiyatlarını tutamıyorsunuz, Enerji elektrik sektörünü özelleştirdiniz enerji krizi bir tarafa bakım onarım için parasını harcamayan ve yatırım yapmayan şirketler ısparta gibi şehirlerin günlerce elektriksiz kalmasına neden oldu. Şirkete höyt dendi de ne oldu ikinci kar yağışında yine elektrikler gitti, özel sektör sadece ve sadece kar amacı güder. Kağıt fabrikalarını sattınız kağıt fiyatlarını tutamıyorsunuz (Geçen yıl a4 18 liradan 24 liraya çıkınca böyle insafsız zam mı olur demiştim, dün markette 69 lira olduğunu gördüm kan beynime fışkırdı). Tarım darbe yiyince gıda kıtlığına sebep oldunuz, Un ve yağ da dışarı bağımlılık gibi bir vahametim mümessili oldunuz. Bu saydıklarım bir ülke için stratejik temel ürünlerdir, diğer ürünler bu ürünlere paralel fiyat belirler. Bunları tutamazsanız hiç bir şeyi tutamazsınız. Stratejik ürünlerin üretiminde kar amacı olmaz. Devlet müdahale aracı olarak elinde yeterli donanımı bulundurmak zorundadır. Öyle satalım uğraşmayalım 90 yıllık birikimlerin parasını da yol beton ile lütufmuş gibi gösterelim davranışı doğru bir davranış değildir. Bu yanlışlık % 200-300 enflasyon ile geri teper ki bu Millet için yıkım olur.
Vatandaş 9 ay önce
Eskiye rağbet olsaydı bir pazarı na nur yağardı. Manisa'dan gidenlerin içinde fetodan içeri girenler var.demek hala fetonun parmağı iktidarın içinde.
Kulalı 9 ay önce
Fetoy la boy boy fotosu olanlar hala gündemde. Demek neymiş iktidarın içinde hala feto etkisi var gibi görünüyor.