Demiryolu şehir dışına alınıyor

banner297

Manisa’nın Salihli ilçesini ikiye bölen 11 kilometrelik demiryolu şehir dışına alınacak.

Genel 29.04.2022, 15:50
Demiryolu şehir dışına alınıyor

Behzat Akcan
MANİSA (İHA) - AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen, kenti ortadan ikiye bölen demiryolu hattının ilçe merkezi dışına taşınmasıyla birlikte özellikle trafik açısından çok ciddi bir rahatlama sağlanacağını söyledi.
Salihli’nin kentsel gelişimi başta olmak üzere özellikle trafik açısından çeşitli sıkıntılara neden olan demiryolu hattının kent merkezi dışına taşınmasıyla ilçenin rahat bir nefes alacağını belirten Bilen “Demiryolu hattının kent dışına taşınması Salihli için çok ciddi bir projedir” dedi. Bilen, “Salihli’nin tam ortasından geçen demiryolu hattı, özellikle trafik akışı açısından çok ciddi sorunları da beraberinde getiriyordu. Bunun yanı sıra acil durumlarda sağlık merkezlerine ulaşmakta da önemli sıkıntılara neden oluyordu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu ile yaptığımız görüşmeler ışığında talep ettiğimiz proje hayata geçirildi. Proje ile uzunluğu 11 kilometreye ulaşan demiryolu hattı iptal ediliyor. Yeni demiryolu hattımız ise Kabazlı Mahallesi’nden Yılmaz Mahallesi’ne kadar olan güzergahta hızlı tren hattına paralel bir şekilde inşa edilecek. Bununla birlikte Salihli Belediyesi tarafından başlatılacak olan çalışma çerçevesinde kent merkezimizden geçen hat ise bir bulvar haline getirilip halkımızın hizmetine sunulacak.” dedi.


 

Yorumlar (2)
tt 2 ay önce
Uğur Aydemir Akhisarın demiryolunun kalkmasına öncü oldu,İsmail Bilen Salihlininkine.O kadar cana ve zaman kaybına sebep olan ve Manisayı tam ortadan ikiye bölen demiryolunun kalkmasına ön ayak olacak olan yok maalesef.Nimetlerinden istifade edilipte bu kadar hor görülen başka bir memleket yoktur sanırım.
9 2 ay önce
çarşamba pazarını yıktılar kutu gibi oraya sıkıştırdılar dışardan esnaf giremezse o pazar cok asiri pahali olur yıkın orasi cok pahali herşeyi bir cati altına soktular olmadi dışardan esnaf giremiyor pazar asiri pahali demirci pazaryerinde sebze salihliden cok ucuz bak alasehir pazar yeri köylü mali ayrı ticari mal satış yeri ayrı salihli çarşamba pazarı bi şeye benzemedi esnaf lar belediye asiri yer parasi alıyor diye belediye den şikayetçi o tren yolu oto gar da gider se temelli ulaşım sakat olur turgutlu otogar ini dışa cikarti lar otogar abiden bile yok diyorlar .
27
açık