DAVUTOĞLU MANİSA’DA VATANDAŞLARA SESLENDİ 

banner297

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Manisa 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanında vatandaşlara seslendi. 

Genel 13.11.2022, 14:29 13.11.2022, 17:12
DAVUTOĞLU MANİSA’DA VATANDAŞLARA SESLENDİ 

Gelecek Partisi’nin açık hava mitingi eski adı Manolya olan 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanında gerçekleştirildi. Mitinge Millet İttifakı’nın il başkanı ve yöneticileri de de katıldı.  
Meydanda bekleyen vatandaşlara hitaben ilk konuşmayı yapan Nurten Onultmak, meydanın elektriklerinin kasıtlı olarak kesildiğini iddia etti. 
Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ da kendisini 3 defa milletvekili seçerek meclise gönderen Manisalılara teşekkür etti. 
Kalabalığı selamlayarak konuşmasına başlayan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ise Manisa’nın partinin kuruluşunda çok önemli bir yere sahip olduğunu söyledi. Davutoğlu, Ak Parti’den koptuktan sonra ilk geldiği ilin Manisa olduğunu hatırlattı. Davutoğlu, mitingden dolayı Manisa teşkilatına teşekkür ederek duyduğu memnuniyeti ifade etti. 

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, iktidara gelmeleri halinde enflasyonu iki yılda tek haneli rakamlara, üçüncü yılda da yüzde 5'in altına düşürmeyi vadetti.

Manisa'daki 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda partisince düzenlenen halk buluşmasına katılan Davutoğlu, iktidara geldiklerinde yapacakları çalışmaları anlattı.

Gençlik yasası çıkaracaklarını, gençler için bir banka kuracaklarını, yuva kuran gençlerden de bir kereliğine KDV ve ÖTV almayacaklarını vurgulayan Davutoğlu, "Biz kendini devlete adayan gençler değil gençlere adanan devlet inşa edeceğiz." dedi.

Esnafa ve çiftçiye yönelik de desteklerinin olacağını aktaran Davutoğlu, şöyle konuştu:

"Enflasyonla mücadele edeceğiz, söz veriyorum. Gelecek Partisi iktidarında iki yılda enflasyonu tek haneli rakama, üçüncü yılda yüzde 5’in altına indireceğiz. Bu hayal değil, çünkü başbakanlığı bıraktığımda enflasyon üreticide yüzde 3,2’ydi, tüketicide ise yüzde 6’ydı. Esnafa ve çiftçiye hazine alım garantili doğrudan destek vereceğiz, esnafa sicil barışı getireceğiz. Esnafımızın ve çiftçimizin 5 yılı geçmiş bütün borçlarını sileceğiz. SGK primlerini devlet ödeyecek ki esnafı canlandıralım."

Vatandaşlardan karamsar olmamalarını da isteyen Davutoğlu, "Gelecek Partisi ile adalet, demokrasi, refah, eşitlik ve siyasi ahlak gelecek." dedi.


 

Yorumlar (0)