CHP’Lİ BAŞKAN YAZIKLAR OLSUN DİYEREK O İDDİAYI PAYLAŞTI 

banner297

CHP’li Hakan Gürtunca, Milli Savuna Bakanlığı’nın yıllardır milli ve dini bayramlarda yaptığı ziyaret programından Kore ve Kıbrıs Muharip gazilerinin çıkarıldığını iddia etti. 

Genel 11.07.2022, 13:37
CHP’Lİ BAŞKAN YAZIKLAR OLSUN DİYEREK O İDDİAYI PAYLAŞTI 

CHP Şehzadeler İlçe Başkanı Hakan Gürtunca, Kore ve Kıbrıs Muharip Gazilerinin resmi ziyaret programından çıkarıldığını öne sürdü. Gürtunca şunları söyledi: 
“Bizi arayan pek çok Manisalı Kore ve Kıbrıs Muharip Gazimiz: ‘Vatanımız için gözümüzü kırpmadan ölüme koştuk, vatana canımız feda! Ancak yılda bir defa MSB temsilcisinin yaptığı ziyaret bizi onurlandırıyor, torunlarımızın yanında onurlandırıyordu. Bugün de bekledik ancak gelen olmayınca boynumuz bükük kaldı. Yetkilileri aradığımızda alınan kararla sadece Güneydoğu ve 15 Temmuz şehit ve gazilerini ziyaret edeceklerin söylediler. Beyler; Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz bizim onurumuzdur! Toplumun tüm kesimlerinde yapılan ayrımcılık şehitlerden sonra gazilerimizde de mi oluyor? Vatanı, devleti için biri canını ortaya koyarken Kore ve Kıbrıs Gazilerimiz gazoz kapağı koymuyor! 5 dakikalık bayram ziyareti size zul mü geliyor? Anlaşılan Kurtuluş Savaşı gazilerimiz yaşasaydı onları da ayırarak ziyaret etmeyecektiniz! 
Bu ülkenin kurucusu ve kurtarıcısı Cumhuriyet Halk Partisi olarak MSB’yi bu hatalı uygulamadan dönmeye davet ediyoruz. Tüm gazilerimizin ayrım gözetmeksizin en kısa zamanda ziyaret edilerek, gönüllerin alınmasını istiyoruz 
Vatanı milleti için canlarını ortaya koyan gazilerimiz, şehitlerimiz aileleri onurumuzdur! Olayın takipçisiyiz!”  
 

Yorumlar (3)
Zillet 1 ay önce
Manisa olarak başkanım gereken sandıkta yapılacak kimse nin şüphesi olmasın
max45 1 ay önce
onun yerine tarikat ce cemaat ziyaretleri konmuş olabilir
Malik 1 ay önce
Az kaldı başkanım bu sorunların hepsi çözüme kavuşacak her gün iktidara bir adım yaklaşıyoruz
25
açık