CHP’Lİ BALABAN FİYATLARA DİKKAT ÇEKTİ 

banner297

CHP İl Başkanı Semih Balaban, Tarım Fuarını son gününde gezerek üreticiler ve firma temsilcileriyle görüş alış verişinde bulundu. Başkan Balaban, artan fiyatlara dikkat çekti.     

Genel 07.11.2022, 13:05
CHP’Lİ BALABAN FİYATLARA DİKKAT ÇEKTİ 

Tarım ve Hayvancılık Fuarı 4 gün boyunca ziyaretçilerin akınına uğradı. Farklı siyasi partilerin temsilcileri de fuarı ziyaret etti. 
3-6 Kasım tarihleri arasında açık kalan fuarın son gün olan Pazar günü CHP İl Başkanı Semih Balaban ziyarette bulundu.   
Fuarda vatandaşlarla ve firma temsilcileriyle görüşmelerde bulunan Balaban, şu değerlendirmeyi yaptı: “Manisa Tarım Fuarını ziyaret ederek hem tarım üreticileriyle hem de tarım makinaları ve ekipmanları üreticileriyle dertleştik. Geçen yıl 130.000 TL olan bir traktör bugün 365.000 TL olmuş. Çiftçinin de işi zor, tarımsal makina üreticisinin de işi zor. Çözüm Millet İttifakının iktidarı.”  


 
 

Yorumlar (2)
Manisalı 4 hafta önce
Traktörler üstünde ''a ilçesinden b kişisine satılmıştır'' yazıları! Hatta ilk gün Sarıgüle aklınca laf sokarak bir yerlere görüntü veren bir firme yetkilisi ''Traktör yetiştiremiyoruz, ne pahalılığı'' diye mesaj veriyordu. Şimdi gelelim işin aslına o fuarda olan 50-100 traktor hepsinden 2-3 tane satılmış! Kimler almış? İsimlere bir baktım; ''300-500 dekar arazisinin yanında gayrimenkulleri olan, saraf, tuhafiye vs dükkanı olan, yağ fabrikası olan, siyasetin kaymağını yiyen'' kişiler var. Manisa 'da 200-300 Çiftçi mi var? Benim çifçim geçen sene 7 lira olan mazotu, bu yıl 7 lira vergili 27 liradan mazotu alıp deposunu dolduramıyor. Gübrenin çuvalın bin lirayı geçmiş, tarlasını gübreleyemiyor. Kaymak tabakadan ibaret değil çiftçi. İnanmayan köyler niye boşaldı diye sorsun kendisine, kazansa 8-8 köle gibi çalışmaya sanayiye gelir mi?
adadada 4 hafta önce
aşırı fazla fiyatlar yazık