banner298

Bu okul 1945 yılından beri sanayiye eleman yetiştiriyor

banner297

Manisa’da 1945 yılında kurulduğu günden beri sanayicinin ihtiyacı olan kalifiyeli eleman yetiştiren Manisa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne (Endüstri Meslek Lisesi), Manisa Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı başta olmak üzere fabrikalar destek veriyor. 

Genel 15.09.2022, 17:11
Bu okul 1945 yılından beri sanayiye eleman yetiştiriyor

Manisa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hüseyin Salar, Manisa OSB başta olmak üzere firmaların okula destek olmasından dolayı çok mutlu olduğunu söyledi. Salar, “Öncelikle Manisa Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Sait Türek’e, yönetim kurulu üyelerine, Bölge Müdürü Funda Karaboran’a okulumuza vermiş oldukları destek için teşekkür ediyorum. Okulumuz yıllardır böyle bir onarım, tadilat görmemişti. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz adına kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Yine BOSCH firması bir atölye kazandırdı. İçini donattı. Yakında eğitime öğretime orada başlayacağız. BOSCH firmasına da ayrıca teşekkür ederiz. Accell Bisiklet fabrikası da Metal Teknolojisi alanının komple boyasını yaptı. İçine makine döşeyecekler. Kaynak makineleri de getirdiler. Havalandırma sistemi kuruldu. Diğer makinelerde gelecek. İnşallah ileride bisiklet üreceğiz. Öğrencilerimizin eğitimi, öğretmenlerimizin eğitimi, fabrikanın almış olduğu ilk işe başlayanların iş başı eğitimleri de bizim okulumuzda verilecek. Buradan Accell firmamız yetkililerine teşekkür ediyorum. Kaliteli teknoloji, kaliteli makine, kaliteli insan mezun edecektir diye düşüyorum. Buradan mezun olan öğrencilerimiz başta Manisa OSB olmak üzere Türkiye’mizin her tarafındaki çalışabilecek konumda olacaklar. Önce Manisa’mıza, sonra Türkiye ekonomimize katkı sağlayacaklardır. Emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bunun dışında Orta Ölçekli Sanayimizden de destek olan firmalarımızı da teşekkür ediyoruz” dedi. 
Salar, “1500 tane öğrencimiz var. 6 tane de alanımız var. Metal Teknoloji Alanı, Makine Teknoloji Alanı, Elektrik-Elektronik Alanı, Bilişim Teknolojileri Alanı, Mobilya Dekorasyon ve İş Mekan Tasarımı alanı ile İklimlendirme alanımız bulunuyor.  Vatandaşlarımız iklimlendirme alanını sıhhi tesisat olarak biliyor. İçinde doğalgaz, iklimlendirme, soğutma, ısıtma alanımızdır. Bu alanlarımızda ülkemizin değil dünyanın ihtiyaç duyduğu alanlar. Bu alanlarda kalifiyeli eleman yetiştirerek ara değil aranan eleman yetiştirmek istiyoruz. Ülkemizin hizmetine sunmak istiyoruz” dedi.

Yorumlar (1)
xx 3 hafta önce
çocuklar köle gibi çalışıyor denetlenmeli haram olsun
26
açık