BU CİHAZ ELEKTRONİK EŞYALARIN YANMASINI ÖNLÜYOR

banner297

Manisa Elektrik Teknisyenleri Esnaf Odası, yüksek voltaja karşı koruyan Trimbox markası Yeni Nesil Parafudr cihazı odaya taktırdı.  Manisa Elektrik Teknisyenleri Esnaf Odası Başkanı Adem Yüküm, cihazın önemli olduğunu belirterek, bu tür önemli cihazların usta belgesi olan oda kaydı olan insanların takmasının önemli olduğunu vurguladı. Yüküm, odaya bu ürünü taktıklarını söyledi. 

Genel 13.07.2021, 11:51
BU CİHAZ ELEKTRONİK EŞYALARIN YANMASINI ÖNLÜYOR

Cihazın özeklerinden bahseden Ege Bölge Sorumlusu Kadir Eren, “Yüksek gerilim kaynaklı oluşabilecek sorunlarda bizi koruyan bir cihaz. Yüksek gerilim kaynaklı sorunlar nedir? En temeli yıldırım düşmesi, trafo patlaması, elektriklerin gidip gelmesidir. Bunlar aynı zamanda yüksek darbe oluşturur. Bu darbe evimizdeki elektronik cihazların bozulmasına sebep oluyor.  Elektronik cihazlarda yüksek voltaja karşı herhangi bir elektrik devre koruması vesaire hiçbir şey yoktur. Genelde düşük voltaja karşı koruma yaparlar” dedi. 

2007 yılından bu yana Trimbox markasıyla çeşitli ürünlerin üretildiğini açıklayan Kadir Eren, “Bu ürünler binlerce kamu ve özel sektör kullanıcısına ulaştı ve ülke genelinde iki bine yakın elektrik ve güvenlik sektöründeki satış noktası ürünleri aldı ve uygulamasını yaptı. Şimdi bizde oda olarak yerlileştirme faaliyeti adı altında markanın yerli parafudr üretimini spaylaşıyoruz. İthalatın zorlaştığı, alıcıların öncelik sıralamalarının değişimi ve fiyatlarında buna bağlı olarak artmasıyla yerli parafudrlarda talep artmaya başladı. Ürünün özgün olan ve hayati sayılabilecek ekstra özellikleri katma değer oluşturma noktasında iyi bir yere gelmiş durumda. Bunlardan en önemlisi, parafudrları bilenlerin çok iyi bildiği iyi bir topraklama ihtiyacıydı. Ürünler yeni nesil parafudr sıfatıyla piyasaya sunuldu ve topraklamanın zayıf olması durumu bir yana hiç topraklama olmasa bile koruma kabiliyetine sahip, parafudrun çalışma mantığıyla neredeyse zıtlık oluşturan bir özellikti. Yine bilenler bilir ki parafudr, topraklama olmadan çalışamaz. Bu katma değer kabul gördü ve Savunma Sanayi Başkanlığı’nın Emniyet Genel Müdürlüğü için oluşturduğu KGYS, bilinen adıyla mobese projelerinde: “Topraklama olmadan da koruma kabiliyetine sahip olmalıdır” ibaresiyle kamu literatüründe yerini aldı. Katma değer katılan tüm özellikleri sıralayacak olursak, “Yeni Nesil Parafudrlar: 1. Ürünlerin tamamında B,C ve D sınıfı parafudr kabiliyeti birlikte olarak, birden fazla ürün ihtiyacı ve karışıklıklar giderilmiş durumda. 2- Topraklamanın zayıf olması bir yana hiç topraklama olmasa bile koruma kabiliyeti oluşturulmuş durumda. 3-Aşırı gerilime karşı da koruma yaptığından ile üst düzey koruma kabiliyeti kazandırılmış durumda. 4-Nötr kopması durumunda kaçak akım koruma rölesi ile birlikte sonsuz koruma kabiliyeti kazandırılmış durumda. 5- Kartuş değiştirme maliyetleri ortadan kaldırılmış durumdadır.  B,C,D sınıfı parafudrların güç ve hassasiyetine sahip, ekstra özellikleriyle koruma sağlayacak parafudr ihtiyacınız varsa, Trimbox’ı da denemenizi öneriyorum. Güç birliği yapmak ve yerli üretimin gücünü topluma sunarak katma değerimizi artırmak ümidiyle” diye konuştu.

Yorumlar (0)
11
açık