“Birr lokma Bin Sofra” Manisa’da da kuruldu

banner297

Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün ‘Birr Lokma Bin Sofra’ temasıyla, İzmir Vakıflar Bölge Müdürlüğünün hazırladığı iftar sofrası Manisa’da da kuruldu. Programa Manisa Valisi Yaşar Karadeniz de katıldı. 

Genel 23.04.2022, 17:43
“Birr lokma Bin Sofra” Manisa’da da kuruldu

Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün ‘Birr Lokma Bin Sofra’ temasıyla, İzmir Vakıflar Bölge Müdürlüğünün Manisa Öğretmenevinde hazırladığı programa, Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, İzmir Vakıflar Bölge Müdürü Muzaffer Ataseven, , Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Mehmet Palabıyık, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Haşim Yener Bilir, İzmir Vakıflar Bölge Müdür Yardımcısı Burak Kaynak, İzmir Vakıflar Bölge Müdürlüğü Hayır İşleri Şube Müdürü Haşim Yadigar, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak ve İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, Vakıf Temsilcileri, Vakıflar Genel Müdürlüğünden burs alan Orta ve Yüksek Öğretim öğrencileri ve yardım alan ihtiyaç sahibi aileler katıldı. 
Programda, Vakıflar İzmir Bölge Müdürü Muzaffer Ataseven, vakıf kültürünün önemine değinerek iftar programına katılanlara teşekkür etti.
“Hepimiz Dünya’ya yazgımızla kaderimizle geliyoruz, bu Dünya’da yazılı bir ömrümüz var. Ömrümüzü tamamladıktan sonra bizden öncekilerde olduğu gibi, bizlerde vakti gelince ebedi istirahatgâhımıza ayrılacağız. Şunu da biliyoruz ki bu Dünyadan ayrılırken arkamızda bırakacağımız şeyler çok önemli. Üç hususta biliyorsunuz sevap defterimiz açık kalıyor, bunlardan birisi de sadaka-i cariyedir. Yaptığınız ve siz hayattan ayrıldıktan sonra da insanların kullanmaya, faydalanmaya devam ettiği şeylerde, kullanma ve faydalanma devam ettiği sürece, o sevap defterinize yazılmaya devam edecek. Vakıflarda bu anlamda amel ve sevap defterimizin devamlı açık kaldığı alanlardan birisi.  Biz millet olarak bin yıl öncesinden gelen vakıf geleneğimizde ki, akla gelmeyecek konularda bile vakıf kurmuş, hemen hemen toplum içinde boşluk bırakmayacak bir şekilde yapılanmış bir milletiz. Vakıfları kuranlar şuan hayatta olmasalar da kurdukları vakıflar şu anda da zor durumda olan ailelere katkı sunmaya devam ediyor. Allah onlardan razı olsun. Allah bu akşam bu iftarı organize edenlerden ve katılımlarınızdan dolayı sizlerden razı olsun” diye konuştu.

Yorumlar (0)
20
açık