BİR İLDE YÜRÜRKEN SİGARA İÇMEK YASAKLANDI

Giresun Valiliği koronavirüs tedbirleri kapsamında il genelinde kamuya açık alanlarda bulaş riski oluşturması nedeniyle yürürken sigara içilmesini yasakladı.

GENEL 25.09.2020, 14:57
BİR İLDE YÜRÜRKEN SİGARA İÇMEK YASAKLANDI

​Vali Enver Ünlü başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi bazı kararlar aldı. Alınan kararlara göre, Giresun genelinde cadde, sokak, park ve bunun gibi kamuya açık alanlarda maske kullanımını ihlal ederek bulaş riski oluşturması nedeniyle yürüyüş sırasında sigara içmek yasaklandı.

Kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282'nci maddesi gereğince idari para cezası verileceği, aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılacağı, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunu'nun 195'inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılacağı bildirildi.

Yorumlar (1)
Tatav Eta 1 ay önce
Giresun valiiligi korona kapsamında önce yakın zamandaki miting den kaynaklanmış olabilirmi bu artış ona bir baksın. Sonra başka bahaneler bulsun. Örtbasın başka bir şekli olduğunu herkes görüyor ama tıpa bazen yemiyor ! Gercekleri açıklamaya.
18
parçalı bulutlu