BAYBATUR: MİLLETİMİZE VERDİĞİMİZ HİÇBİR SÖZÜ UNUTMADIK

banner297

Cumhurbaşkanı Erdoğan, EYT  düzenlemesinin ayrıntılarını açıkladı. Erdoğan, düzenleme kapsamında herhangi bir yaş sınırı uygulanmayacağını belirterek "Düzenlemeyle yaklaşık 2 miyon 250 bin vatandaşımız daha emekli olma hakkına kavuşuyor" dedi. Ak Parti MKYK Üyesi Murat Baybatur, “Ülkemize ve milletimize verdiğimiz hiçbir sözü unutmadık. EYT hayırlı olsun” dedi.

Genel 29.12.2022, 00:08
BAYBATUR: MİLLETİMİZE VERDİĞİMİZ HİÇBİR SÖZÜ UNUTMADIK

Milyonları ilgilendiren emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) düzenlemesinin ayrıntıları belli oldu..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de gerçekleşen toplantı sonrasında düzenlemeye ilişkin açıklama yaptı.
Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:
EYT düzenlemesinin müjdesiyle karşınızdayız. Kamuoyunda emeklilikte yaşa takılanlar yani EYT olarak bilinen düzenleme uzun ve kapsamlı çalışma sonrası nihai halini almıştır. Sosyal güvenlik sistemimizi yöneltilebilir hale getirmek için çok çalıştık. 1999 eylülünde atılan adımları ülkemizin hakikatlerine uygun şekilde 2008'de daha ileriye taşıdık. Her reform beraberinde yeni tartışmaları getirmiştir. Bunlardan biri de 1999 düzenlemesine göre yıl ve prim şartını doldurduğu halde yaş şartı sebebiyle beklemek zorunda kalan vatandaşların talepleridir. 20 veya 25 çalışmış kişinin çok daha uzun dönem emekli maaşı alabileceği sistemin sürdürülebilir olmadığına inanıyoruz. Sistemin idamesine zarar vermeden ülke ekonomisinin üzerine yük bindirmemek için uzunca süre böyle bir düzenlemeye sıcak bakmadık. 
Küresel krizin ülkemize etkileri sebebiyle sabit gelirli vatandaşların yanlarında olduğumuzu asgari ücret, memur ve emekli maaşı artışlarıyla gösteriyoruz. Bugün de 1999 öncesi işe başlayan çalışanların emeklilik yaşıyla ilgili beklentileri adımın müjdesiyle kendilerine desteği sergileme yoluna gidiyoruz. Devletin büyük bir fedakarlık anlamına gelen düzenlemeyle sistemi tartışmalardan arındırıyoruz.

"HERHANGİ BİR YAŞ SINIRI OLMAYACAK"
rim ödeme gün sayısı, sigortalılık sayısı ve yaşı tamamlamak gerekiyor. Düzenleme ilk ikisini tamamlamış olup da yaş sebebiyle emeklilik bekleyenleri kapsıyor. Düzenlemeyi mevcut yapıdaki herkes için geçerli kılıyoruz. Her yıl istihdama 1 milyon kişiyi ekleyen ülke olarak sosyal güvenlik sistemimizin aktif pasif dengesini koruyoruz. Düzenlemeyle yaklaşık 2 miyon 250 bin vatandaşımız daha emekli olma hakkına kavuşuyor.  Herhangi bir yaş sınırı uygulanmayacaktır. 

"EMEKLİ OLUP ÇALIŞANLAR İÇNİ PRİM PRİMİ GETİRİYORUZ"
İşverenlerin kıdem tazminatı ödemelerinde güçlük çekmemeleri için KGF destekli bir kredi paketini devreye alıyor. Emekli olanların bir kısmının çalışmaya devam edeceklerini biliyoruz. Emekli olup çalışmaya devam edecekler için sosyal sigorta prim teşviki getiriyoruz. Amacımız emeklilik sonrası çalışanların bunu kayıtlı olarak sürdürmelerini sağlamaktır. 
BAYBATUR: YAPARSA AK PARTİ YAPAR 
Ak Parti MKYK Üyesi Murat Baybatur, bir paylaşımda bulunarak şu ifadeleri kullandı: “Ülkemize ve milletimize verdiğimiz hiçbir sözü unutmadık, 21 yıldır gece gündüz çalışarak gerçekleştirdik. Hep dedik, yine söylüyoruz; 'Yaparsa AK Parti, yaparsa, milletin hizmetkârı Recep Tayyip Erdoğan yapar. EYT'li vatandaşlarımıza yeni düzenleme hayırlı olsun.”   

Yorumlar (9)
Şirket ortağı 1 ay önce
Şirket ortağı geriye dönük bağkur tescili olması gerekir?
manisalı 1 ay önce
geçmişte yapılan hata tekrar edildi
Manisalı 1 ay önce
Sayın Baybatur unuttuğunuz bir kesim var süresiz nafaka mağdurları adını bile anmıyorsunuz.....
Ozan ARİF 1 ay önce
2019 da şu sözleri kim söylemiştir? "Tutturmuş erken emeklilik, İskandinav ülkelerinin çoğu bu yöntemle battı. Niye erken emeklilik, ne zaman emekli olacaksa o zaman olsun. Hak ettiği parayı alsın. Biz bunu politik hesaplarla yapmayız ve yapmayacağız da. Arkadaşlarıma söylüyorum, beni bu yola asla teşvik etmeyin. Seçim kaybetsek de yokum. Bu hesap yanlış hesaptır, seçim kaybetsek de ben bu işte yokum"!
Gerçekler Bir Gün 1 ay önce
Sen bizi ilçelerde yanlız bıraktın ya xxx belediye de olan olaylar ortada iken meclis üyeleri ispatlı şekilde sana sundu hiç bir şey olmadı ya senin olduğun listeye oy verenin
Vatandaş 1 ay önce
Seçim seçim gözünü seveyim.
Söz verme mi 1 ay önce
Yav seçim kaybetsem de çıkarmayacağım. çift dikiş vs diyenler kimler di şimdi seçim geliyor oylar gitti haydi çıkaralım oldu. çift dikiş vs unutuldu şimdi de verdiğimiz sözü tuttuk hey Allahım hey. siyaset işte
Ergün er 1 ay önce
Sayın baybatur madem unutmadın geçen yıl sonuna doğru Köşk sineması sokağı da gençlerle yaptığınız sohbette bana elektirikfaturamı sormuştunuz ben 1360 TL demiştim 20 metrekarelik dükkan için definizle seneye 2023 te 70 TL gelecek salih hızlı da vardı bu sözünüzün de arkasındaymısınuz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın