BAŞKAN AKAN, “VATANDAŞLAR HAYATİ İLAÇLARI BULAMIYOR!”

banner297

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, Manisa’da eczaneleri ziyaret etti. İlaç krizini gündeme getiren Başkan Akan, “Hem şehrimizde, hem de tüm Türkiye’de büyük bir ilaç kıtlığı yaşanıyor. Sağlık sistemini en iyi hale getirdik diye övünen hükümet, 20 yılın sonunda vatandaşa ilaç yokluğu yaşattı” dedi. 

Genel 30.09.2022, 14:58
BAŞKAN AKAN, “VATANDAŞLAR HAYATİ İLAÇLARI BULAMIYOR!”

Döviz kurunda yaşanan dalgalanmalar, sağlık sektörünü de olumsuz etkiledi. 

İthal ilaçta döviz kurunun karşısında TL’nin değer kaybetmesiyle birlikte hayati ilaç bulmada sorun yaşanıyor. 

“YABANCI FİRMALAR TÜRKİYE’YE İLAÇ GETİRMİYOR”

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, Manisa’da eczaneleri ziyaret etti. Başkan Akan, “Sağlık Bakanlığı, ithal ilaçta uyguladığı euro kurunu 7,80 TL’lerde tutuyor. Bu kur, piyasanın çok altında olduğu için yabancı menşeili firmalar ilaçları Türkiye’ye getirmiyor. İnsülin, kanser tedavisinde kullanılan ilaçlar, MS, tansiyon gibi hayati ilaçların temininde sorun yaşanıyor. Vatandaşlarımız, sağlıkları için kullanması gereken kritik ilaçları eczanelerde bulamayarak elleri boş geri dönüyor” dedi.

“SAĞLIK SİSTEMİNİ 20 YILDA GETİRDİKLERİ SON NOKTA İLAÇ EKSİKLİĞİ!”

İYİ Partili Akan son olarak şu ifadeleri kullandı, “Ne yazık ki Manisa’da da gezdiğimiz eczanelerde, vatandaşlarımızın ilaçlarını alamadan döndüklerine şahit olduk. Sağlık sistemini en üst noktaya getirdik diyen iktidarın son 20 yılda Türkiye’yi getirdiği nokta, ilaç bulunamaması oldu. Kendi hırsları uğruna döviz kurunu bu noktaya getiren iktidar, halkın sağlığıyla oynuyor. Eczacılarımız da bu durumdan çok muzdarip. Sağlık Bakanlığı’nın ilaç krizini bir an önce çözmesi gerekiyor”

Yorumlar (0)