banner299

banner298

Bakan Koca alarm veren illeri açıkladı!  

banner297

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka artışlarının en yüksek olduğu illerin Sağlık Müdürleri ve Valileriyle videokonferans görüşmesi gerçekleştirdi. Bakan Koca, İstanbul, Çanakkale, Tekirdağ, Kırklareli ve Yalova illerindeki yoğun bakım yatak doluluk oranlarını paylaştı.

Genel 19.04.2021, 22:33
Bakan Koca alarm veren illeri açıkladı!  
banner388

İllere göre 100 binde haftalık vaka sayılarının açıklanmasının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, en çok vaka görülen 5 ilin Sağlık Müdürleri ve Valileriyle toplantı gerçekleştirdi. Toplantının ardından sosyal medya hesabından paylaşım yapan Bakan Koca, 5 ildeki yoğun bakım yatak doluluk oranlarını açıkladı.
Sağlık çalışanlarının yükünün arttığına dikkat çeken Bakan Koca'nın Twitter'dan yaptığı paylaşım şöyle;
Vaka artışımızın en yüksek olduğu İstanbul, Çanakkale, Tekirdağ, Kırklareli, Yalova illerimizin Sağlık Müdürleri ve Valileriyle online toplantı yaparak, bu illerimizdeki salgın sürecini ve alınan tedbirleri değerlendirdik.
İstanbul’da yoğun bakım yataklarımızda doluluk %71,4. Çanakkale’de %67,1. Tekirdağ’da %73,5. Kırklareli’nde %69. Yalova’da %55,4. Vaka sayılarının artışı, sağlık çalışanlarımızın yükünü de oransal olarak artırıyor.

 
 

Yorumlar (0)
20
açık