Askerlik yerleri belli oldu!

Askere gidecek olan on binlerce vatandaş askerlik yeri öğrenme nasıl yapılır? Şeklindeki sorularına cevap aramaya başladı. Kasım ayı celp dönemi askerlik yerleri açıklandı. İşte, E-devlet askerlik yeri sorgulama ekranı

GENEL 23.10.2020, 12:36
Askerlik yerleri belli oldu!

Askerlik yeri öğrenme nasıl yapılır? E-Devlet üzerinden açıklanan 2000/4 askerlik yeri sorgulama ekranı haberimizde yer alıyor. Vatani görevini yerine getirmek için askerlik başvurusunda bulunan gençlerin askerlik yerleri açıklandı. Milli Savunma Bakanlığı Twitter hesabından "Ekim/Kasım/Aralık 2020 dönemi yükümlü sınıflandırma sonuçları e-Devlet ve Askerlik Şube Başkanlıklarından açıklanmıştır." denildi. Vatandaşlar e-devlet üzerinden sorgulama yapmaya başladı.

ASKERLİK YERLERİ SORGULAMA 2020

Milli Savunma Bakanlığı tarafından e-devlet üzerinden açıklanan askerlik yerleri 2000/4 öğrenmek için, öncelikle
e-devlet'e girmeniz gerekiyor. TC kimlik numaranızı ve şifrenizi girmenizin ardından "Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama ve ASAL Sevk Başvurusu" yazarak askerlik yapacağınız yeri sorgulayabileceksiniz.

ASKERLİK YERİ ÖĞRENME EKRANI

ASKERLİK SEVK BAŞLANGIÇ VE BİTİŞ TARİHİ NEDİR?

Askerlik başvurusu yapan ya da askerlik çağında olan erkekler için düzenlenen belgelerde bulunan sevk başlangıç tarihi ifadesi, askerlik yapacak kişinin askerlik görevini yapacağı birliğe teslim olacağı tarihin başlangıcını belirtiyor. Sevk bitiş tarihi ise askerlik yapacak kişinin askerlik görevini yapacağı birliğe teslim olacağı tarihin son gününe işaret eder.

ASKERLİK SEVK TARİHLERİ 2020

Yedek subay/astsubay adayları ile erbaş/erlerin sevk tarihleri şu şekilde;

* Yedek Subay/Astsubay Adayları, Erbaş/Er (1nci Grup): 30 Ekim 2020

* Bedelli Er (Kasım Celp ve Sevk Dönemi): 21 Kasım 2020

* Erbaş/Er (2nci Grup): 25 Kasım 2020

* Erbaş/Er (3ncü Grup): 24 Aralık 2020

HABERTURK

Yorumlar (0)
11
parçalı az bulutlu