banner298

AKGEDİK SAĞLIK OCAĞININ TEMELİ TÖRENLE ATILDI

banner297

Yunusemre Belediyesi, TOKİ ortaklığıyla hayata geçirdiği 5500 Konutluk Akgedik Yunuskent Toplu Konutlarında yaşayan vatandaşların sağlık hizmetlerine ulaşabilmesi için hayata geçireceği aile sağlığı merkezinin temelini törenle attı.

Genel 12.08.2022, 15:05 12.08.2022, 18:09
AKGEDİK SAĞLIK OCAĞININ TEMELİ TÖRENLE ATILDI

Yunusemre Belediyesi’nin dev konut hamlesi 5500 Konutluk Akgedik Yunuskent Toplu Konut Projesi ile Akgedik’te bir şehir kuruldu. Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ortaklığıyla gerçekleştirilen, 2 bin 600 konut, 2 okul, 3 cami, 2 ticaret merkezi, onlarca işyeri, oyun parkları ve otoparkın tamamlandığı proje Türkiye’ye de örnek oldu. Burada yaşayan vatandaşların sağlık hizmetlerini ulaşabilmesi için hayata geçirilen aile sağlığı merkezi için de düğmeye basıldı. Düzenlenen törenle merkezin temeli atıldı. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’nin ev sahipliğini yaptığı törene Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, AK Parti Manisa Milletvekili M. Ali Özkan, İlçe Kaymakamı Atilla Kantay, AK Parti İl Başkanı Salih Hızlı, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz, MHP Yunusemre İlçe Başkanı Cemal Kutlar, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Daire Müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

İş İnsanları Telat Yardımcı ve Halil Yardımcı kardeşler ile Yunusemre Belediyesi ve Sağlık İl Müdürlüğünün katkılarıyla yaptırılacak Mustafa Yardımcı Aile Sağlığı Merkezi’nin temel atma töreninde konuşan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, 2016 yılında start alan projede bugün binlerce insanın yaşadığını söyledi. Belediyenin Akgedik’te yaptığı çalışmalara ilişkin de bilgi veren Başkan Çerçi, “Belediye başkanlığımızın ilk yıllarında seçim vaatlerimiz arasında yer alan toplu konut projemizin planlama çalışmaları tamamlanmış, gerekli altyapılar oluşturulmuştu. 2016 yılının Mart ayında temeller kazıldı ve konutların temelleri atılmaya başladı. Uzun ve meşakkatli bir yolun sonunda TOKİ ile ortaklaşa Akgedik bölgemizde başlattığımız Yunuskent Toplu Konut Projemiz ile vatandaşlarımıza verdiğimiz sözü tutmanın gururunu yaşıyoruz. 5 bin 500 konutluk projemizin 2 bin 600 konutunu vatandaşımıza teslim ettik. Şu an 10 bine yakın vatandaşımız burada ikamet ediyor. Belediye olarak Akgedik Mahallesinde 156 adet tapusu olmayan köylümüz hak sahibi olarak gösterilmiş, tespitleri yapılmış ve 50 adet vatandaşımıza yeni tapuları verilmiştir. 52 çöp konteyneri her gün düzenli olarak alınıyor. Ayda 2 defa rutin olarak cami bahçesi ve lavaboları buharlı yıkama aracı ile yıkanıyor. Çöp konteynerlerinin kenarına atılan kaba atıklar çöp taksiyle alınıyor. Talep doğrultusunda ana caddeler süpürge aracı ile süpürülüyor. Bunun yanında spor kulübümüzün düzenlediği yaz spor okulunda onlarca Yunuskentli öğrenci tatillerini en güzel şekilde değerlendiriyor” dedi.

KISA SÜRE İÇERİSİNDE TAMAMLANACAK

Kısa sürede tamamlanması planlanan Aile sağlığı merkezine ilişkin de bilgi veren Belediye Başkanı Mehmet Çerçi sözlerini şöyle sürdürdü:  “Akgedik’te yaşayan vatandaşlarımızın sağlık hizmetine kavuşması için işbirliği protokolümüzü imzalamıştık. Şimdi de hayırsever iş insanı kardeşlerimiz Felat Yardımcı ve Halil Yardımcı’nın yaptıracağı Mustafa Yardımcı Aile Sağlığı Merkezi’nin yapımına başlıyoruz. 3 hekimin görev yapacağı merkez 260 metrekare alana sahip olacak. Emeği geçen ve geçecek olan herkese şimdiden teşekkür ediyorum.” Konuşmaların ardından merkezin temeli atıldı. 

Yorumlar (1)
Vatandaş 2 ay önce
Kapattığınız Muradiye Semt polikliniği gibi olmasın sonu.....
20
açık