AK PARTİLİ MECLİS ÜYESİ PARTİSİNDEN İSTİFA ETTİ

banner297

Yunusemre Belediye Meclis Üyesi Hamza Durmuş, partisinden istifa ettiğini duyurdu. Durmuş, bundan sonra bağımsız olarak görevini sürdüreceğini açıkladı.

Genel 08.04.2021, 19:53 08.04.2021, 20:13
AK PARTİLİ MECLİS ÜYESİ PARTİSİNDEN İSTİFA ETTİ
banner388

Yunusemre Belediye Meclisi'nin AK Partili üyesi Hamza Durmuş, partisinden istifa ettiğini duyurduğu açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 

Uzun yılladır AK Parti gençlik kollarında bulundum ve hizmet ettim.
Bununla beraber Manisa’nın Büyükşehir olmasıyla birlikte Yunusemre ve Şehzadeler olmak üzere merkez iki ilçenin Yunusemre ilçesinde kurulduğunda ilçe yönetim kurulunun farklı birimlerimde görev aldım.
Bunun ardından Yunusemre meclis üyeliğinde görev aldım.
Son iki yıl belediye meclis üyeliği yaptığım dönemde seçimlerin ardından 2019 krizi ve ardından 2020 covit salgınının başlamasıyla birlikte belediyemizde son iki yıldır alınan kararlarda bölgemde bulunan taşınmazların hunharca satılması, gereksiz olan spor kulübünün çılgınca harcamaları, imar ve inşaat alanındaki doğrudan teminler ve usülsüz ihaleleri içinde bulunduğum siyasi partimin görmesine ve rahatsızlıkların genelmerkezin bilmesine rağmen “kol kırılır yen içinde kalır”baskısından dolayı rahatsızlığım hat safhaya ulaştı.
Belediye meclis üyesi olarak vermiş olduğum önergelerin ve itirazlarımın grubumda kabul görmemesi, başkanın ve idareci kısmının teşkilatla savaş içinde olması, vekillerin bu savaşa göz yumması, tabanın parti içindeki olaylardan rahatsız olması, bunun üzerimde büyük vebali olduğunun bilincindeyim.
Sayın Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan’ın bu kadar mücadele etmesine rağmen Yunusemre Belediyesi'nin rantları doğrultusunda başkanın ve avarelerinin ihya olma isteği ve bu kadar usulsüzlüğü göz ardı edemeyeceğim.
Gelecek nesillerin vebalinin ağırlığı altında kalmaktan sakındığım için ve bunu yüzlerce kez sorumlu olduğum teşkilatım ve bu usulsüzlüğü yapan belediye başkanı ve özelkalemini defalarca ikaz ettim. Maalesef ilçemiz bir adam üzerinden gelecek nesillerin emanetini heba etmemeli.
Anladığım kadarıyla teşkilat ve belediye arasındaki rant kavgasının bitmeyeceği bana ve bölgeme zarar vereceği kanaatindeyim.
08/04/2021 tarihinden itibaren mensubu olduğum siyasi partim Ak Parti üyeliğinden istifa ediyorum.
Bugünden itibaren belediye meclis üyeliğimi bağımsız olarak devam ediyorum.
Saygı ve sevgilerimi sunar kamuoyuna duyurulur.

Yorumlar (10)
Esnaf 4 ay önce
İnanki çok enteresan kardeşim seni tebrik ediyorum bunları konuşup bilip nefsine yenik düşenler utansın
Ak parti 4 ay önce
Adam sanki savcılığa suç duyurusunda bulunmuş gereğinin yapılmasını arz ederim kalmış sadece
Mahir AYDIN 4 ay önce
Kılıc kaya eski danışmanı eski başkan yardımcısı ve bunların takımı.
Manisa yunus Emre belediye si. AKGEDİK KÖYÜNDEKİ halka işgalci deyip kovalamaya calışıyor.
176 parsel 256 dönüm. Parsel parsel rant kokuyor.
Hamza bey haklı
Yunt Dağları 4 ay önce
hayırlı olsun, çok güzel ifade etmiş, Ak parti bir sonraki belediye seçimlerini alamayınca neden böyle oldu demesin.
Etme bulma dünyası 4 ay önce
Mehmetciğim buyur mikrofon sende deneme bir iki üç ses deneme buyur 6 pastan adam kaleye şutunu çekti çıkar bakalım
Yavuz Avcı 4 ay önce
Arkadaş çocuk yok çoluk yok bu neyin hırsı al eşini çık dünya turuna ne işin olur belediye ile onla bunla git umreye hacca istifa et bak keyfine ölümlü dünya
Hesap günü 4 ay önce
Yazık Mehmet bey için şaibeli başkan dediklerini duymuştum Hamza bey seçim sonuçları ile ilgili sandıklarla ilgili bilginiz şahit olduğunuz bir şey var mı?
Mustafa 4 ay önce
Sayın büyük şehir belediyesi ve Yunusemre belediyesi Hafsa Sultan Mahallesi'bahtiyar tosun baş caddesi üzerinde bulunan iki adet ve mimar Sinan bulvarı üzerinde bulunan bir adet çeşmeyi neden yiktiniz çok mu su tüketimi var bu cesmelerde sizin kuruluş amacınız halka hizmet degilmi kime hizmet ediyorsunuz kendi koltuklariniza mi sizede kalmaz o koltuklar merak etmeyin bu kadar aciz mı kaldınız acaba
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
30
açık