AK PARTİ İL BAŞKANI’NDAN KALDIRIM İŞGALLERİYLE İLGİLİ AÇIKLAMA 

banner297

Ak Parti İl Başkanı Salih Hızlı, akşam yemeğinde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Hızlı, kaldırım işgaliyeyle ilgili başlayan yasakların yeniden gözden geçirilmesi konusunu Başkan Ergün’e konuyu ilettiklerini söyledi. Hızlı, konuyla ilgili  oda başkanlarıyla görüşüldüğünü de sözlerine ekledi.

Genel 21.03.2022, 20:37
AK PARTİ İL BAŞKANI’NDAN KALDIRIM İŞGALLERİYLE İLGİLİ AÇIKLAMA 

Ak Parti yönetim kurulu toplantısına basın mensuplar da davet edildi. 
İl Başkanı Salih Hızlı ve yönetim kurulu üyeleri, akşam yemeğinde basın mensuplarıyla bir araya geldi.
Hızlı, basın mensuplarından gelen soruları yanıtladı.  

Seçim barajının düşürülmesi 
Seçim yasası meclise sevk edildi ancak yasalaşmadı. Genel hatlarıyla ilgili çok fazla yorum yapmak istemiyorum. Biz bugüne kadar çıkarılan bütün yasalarda objektif olmaya çalıştık. Hangi partiye değil de ülkemize faydalı mı değil mi ona bakıyoruz.  Netleştiğinde yine bunu konuşuruz. 

Sıfır kaldırım işgali konusu…
Biliyorsunuz ben 15 yıl belediye başkanlığı yaptım. Belediyelerin iki kronik sorunu var. Sokak hayvanları ve kaldırım işgalleri. Biz dün Cumhur İttifakı toplantısında bu konu gündeme geldi. Hatta ben bu konuyu gündeme getirdim. Şikayetler geliyor. Bunu Büyükşehir Belediye Başkanımıza ilettik. Daha çok merkezde Şehzadeler’de bu konu gündemde. Bu konuda oda başkanlarıyla bir toplantı yapıldı. 
Bu mesele yönetilmesi gereken bir mesele. Sayın Cengiz Ergün de her iki tarafı da dengelemeye çalışıyor. Vatandaşların talebi var. Bir de esnafın durumu var. Her iki tarafın da hakları var. Akşam bu konu için konuştuk. Onun sonucu olarak odalarla görüşmeler yapılıyor. Umarım her iki tarafın da memnun olacağı bir yol çıkar. Sonuçta bunlar diyalogla çözülecek şeyler. 

Sevgi yollarında da bu yasağın olması normal mi? 
Bununla ilgili ilkesel çözümler belirlenecek. Mevcut durum gözden geçirilecek. Yaz mevsimi de geliyor, bu daha çok önümüze çıkacak olan bir meseledir. Bu mesele çözmekten ziyade yönetilmesi gereken bir mesele. Esnaf aynı zamanda bizim vatandaşımızdır. Empati yaparak biraz daha kent bilinci içinde çözmek lazım. Çözüm bulunacağına inanıyorum. 

Ali Rıza Çevik meselesi 
İl Milli Eğitim Müdürüyle görüştüm. Şuan yatırım programında ve çözülecek. Okul olacak. Otopark olmasıyla ilgili özel durumun ne olduğunu bilmiyorum. Ama okul olacak. 

Pahalılık meselesi… Murat Baybatur’un bu konudaki sözleri hatırlatıldı. 
Murat Baybatur bir realiteyi söylemiş. Biz bir enflasyonun olmadığını söylemiyoruz, bu enflasyonun neden kaynaklandığını söylemememiz gerekir. Burada meselenin çok özgürce ve bağlamından koparılmadan söylenmesi gerekir. Siyasi söylemlerimiz farklılaşır ama realiteden kopmamak lazım. Sadece Türkiye’nin maruz kaldığı bir durum değil bu. 
Evet tabi ki biz de bir şey aldığımızda bunun pahalılaştığını biz de görüyoruz. Evet fiyat artışları söz konusu. Ukrayna savaşı ve dünyanın durumu fiyatlara yansıyor. AK Parti’nin olmaması durumunda bunu nasıl yaşardık deme şansımızı zaman kavramı olarak yok. Belki geçmişle karşılaştırabiliriz. Türkiye krizlere karşı daha dayanıklı hale geldi. Ülkemiz eskiye oranla çok daha dirençli durumdadır. Bugüne kadar meseleleri nasıl çözdüysek bunu da çözeceğimize inancım tamdır. 
Turizm sezonunun da açılmasıyla birlikte kısa süre içinde olumlu noktaya döneceğine inanıyorum. 
Türkiye önemli ölçüde büyük yatırımlarını tamamlamış ve işletme maliyetleri geri dönmeye başlamıştır. 
250 milyar dolara yaklaşan bir ihracatımız söz konusu. Şuan binlerce fabrika da var. Devletin teşvikiyle devam eden yatırımlar var. Bu yatırımların geri dönüşleriyle birlikte daha iyi olacaktır ekonomimiz. 
 
5 ilçe başkanının görevden alınacağı iddiası 
İlçe başkanlarıyla ilgili spekülasyonlar benim de kulağıma geldi. Parti disiplini söz konusu. Karar veren kurumlarımız var. Ne o söylentiler ne doğru ne de sayılar. Bir aksaklık olursa elbette gereken yapılır. Her an gündemimizde de olabilir. Bir değişiklik olursa sizinle paylaşırız. 

Ak Parti’nin üyes sayısı…
Ak Parti’nin Manisa’da 155 bin üyesi var.

Yorumlar (7)
Kaldırımsever 9 ay önce
Sıfır işgal gayet güzel esnaf işi abartıyor kaldırımda yürüyecek yer kalmıyor.
Hakkı 9 ay önce
Esnaftan kaç oy alacaksınız bilmiyorum. Ama medeni ülkelerde böyle bu iş, kaldırımda yürünmüyor, Salih Hızlı bey hangi şehirde yaşıyor ama ben Karaköyde yaşıyorum. Evet vatandaş olarak memnunum, 3 oy peşinde koşabilir. Cengiz Başkanın çoğu uygulamasını sevmem, ama yaptığı medieni olması gereken birşey. Keşke resim ekleme fırsatı da verseniz, kaldırım ilhakı görüntülerini ekleyebilsem.
gözeten 9 ay önce
aslında biraz da devlet arazilerini, hazine arazilerini işgal edenleri de engelleseler iyi olur. Herkes akıllı ama bazıları kendini uyanık sanıyor. İşte bu kendini uyanık sananların hakkında yetkililerin görevlerini yapması lazım.
Karaköylü 9 ay önce
Galeyana gelmeye gerek yok. Zaten kontrolün göz boyamak için yapıldığı belli. İki üç gün böyle gider sonra esnaf bütün dükkanı kaldırıma yığmaya kaldığı yerden devam eder. Her sene aynı tiyatro.
Manisalı 9 ay önce
Aynı iktidarın ortakları biri yasaklıyor biri gönül alıyor. Bırakın Millete algı çekmeyi artık, yetti be...
MAGNESİAN 9 ay önce
adamın 20m2 dükkanı var 30m2 kaldırım işgal ediyor, geçerken yaya çarpıp malını düşürdümü kavga ediyor.
manisalı 9 ay önce
Esnaf baskı kuruyor işgal etmek için adı üstünde Kaldırım İşgali. Kaldırımlar Halkındır vatandaşındır. Vatandaş olarak bizde esnafın dükkanına gidelim sandalye atalım oturalım olurmu. Bir dolaşın manisanın sokaklarını adam kahvehane çay ocağı işletiyor bırakın kaldırımı dükkanının önündeki yola bile masa sandalye koymuş araç park edilebileck yere sandalyeler masalar. meşhur kebapçı önündeki tüm alanı masalarla donatmış vatandaşa geçecek yer kalmamış. Olmaz kardeşim olmaz oy hesabı ile hareket edip esnaf a haksız rant sağlarsanız vatandaş gereken teğkiyi gerektiği yerde gösterir. Bakmayın vatandaşın sessizliğine. ^- 5 Oda abaşkanı koltuk sevdalısı yapacak başka iş yokmuş gibi haksız iş peşindeler. Kaldırımlar VATANDAŞındır. Biline.