İzmir Kitap Fuarı Kültürpark’ta başladı İzmir Kitap Fuarı Kültürpark’ta başladı

CHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mimar Ferdi Zeyrek, gittiği Saruhanlı’da büyük bir coşku ile karşılandı. Partisinin ilçe binası önünde toplanan binlerce kişi ile birlikte İstasyon Mahallesi’ne kadar yürüyerek adeta gövde gösterisi yapan Ferdi Zeyrek, alanlara sığmayan kalabalığa hitap etti, yeni projeleri ardı arında sıraladı. 

“HALKININ FERYADINI DUYMAYACAK KADAR DA SAĞIR OLMUŞTU”
Yaklaşık 3 aydır binlerce kilometre yol katettiğini söyleyerek sözlerine başlayan Ferdi Zeyrek; “Vatandaşlarımıza bir dokundum bin ah işittim. Herkes umutsuzdu, herkes ne olduğunu anlayamıyordu. Çünkü onlara el uzatan kimse yoktu. Bunun bir tane nedeni vardı. Şehrimi üç dönemdir yöneten bir tane büyükşehir belediye başkanı vardı. Bu belediye başkanı kör olmayı tercih etmişti. Türkiye’nin en pahalı suyunu kullandırdığını, Manisa’nın en sıkıntılı altyapıya sahip olduğunu, en sorunlu ulaşıma sahip olduğunu görmezden gelecek kadar kör olmuştu. Hatta halkının feryadını duymayacak kadar da sağır olmuştu. O zannediyordu ki, ben kör olursan, ben sağır olursam vatandaşım kaderine razı olur. Ama şunu unuttu; onun karşısında Manisa’nın evladı Ferdi Zeyrek vardı, bunu unuttu.”dedi.
“ÇOK PANİKLEDİLER, ÇOK KORKUYORLAR”
Son günlerde sosyal medyada dolaşan anketlere ve kendisine ait bilboardlara yapılan saldırılara burada da değinen Zeyrek; “Onlar da biliyor biteceğini. Öyle panikteler ki sahte anketler yayınlıyorlar. O kadar korkuyorlar ki, benim bilboartlarımı her gün indiriyorlar. Benim raketlerimi kırıyorlar, kendi raketlerini koyuyorlar. Sadece şunu söylüyorum; korkunun ecele faydası yok. İki hafta kaldı. Artık adaletsiz olan, eşit olmayan bu düzen son bulacak.” diye konuştu. 
“BANA DİYOR Kİ; YAPAMAZSIN. YAHU SEN 10 YILDIR YAPAMADIYSAN BEN DE Mİ YAPMAYAYIM?”
Su ve kartlı sayaç vaadini tekrar yineleyen Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ferdi Zeyrek; “Türkiye’nin en pahalı suyunu kullanıyoruz. Diyorum ki ben gelince suyun ilk iki tonu 1 TL olacak. Kartlı sayaca son vereceğim. İsteyen kullansın, istemeyen kullanmasın. Mevcut başkan bana diyor ki; yapamazsın. Yahu sen 10 yıldır yapamadıysan, sen bu kabiliyetlere sahip değilsen, ya ben de mi yapmayayım? Ben yapacağım, ilk iki ton su 1 lira olacak 1 lira.” şeklinde konuştu. 
“BEBEK KART VE ANNE KART GELECEK”
31 Mart Yerel Seçimleri kazanması halinde, sosyal belediyecilik kapsamında hayata geçireceği projeleri peşpeşe sıralayan Ferdi Zeyrek şunları söyledi; “Su, altyapı, kanalizasyon, ulaşım. Bunlar Manisa Büyükşehir Belediye Başkanının asli görevidir. Bunları yapacağız. Bunların yanında sosyal belediyecilik hizmetini de herkese ulaştıracağız. Öncelikle ‘Bebek Kart’ çıkartıyoruz. 2 yaşına kadar bütün bebeklerimizin mama ve bez ihtiyaçlarına yardımcı olacak bir başkan geliyor. Sonra ‘Anne Kart’ geliyor. Anne Kart sayesinde 5 yaşına kadar olan bütün çocuklarımız, ebeveynleriyle birlikte ücretsiz ulaşım hakkına sahip olacaklar.

YENİ EVLENECEK ÇİFTLERE 30 BİN LİRA DESTEK
Yeni evlenecek çiftler var. Diyorlar ki; Ferdi abi evlenemiyoruz, hayat çok pahalı. Biliyorum, hayat çok pahalı. Belki çorbada bizim de bir tuzumuz olur dedik ve yeni evlenecek çiftlere 30 bin lira nakdi yardım Ferdi abilerinin sözü olsun. 
YENİ İŞ KURACAKLARA 50 BİN TL DESTEK
Ev kadınlarımız var. İş kuracaklar ama maddi yetersizlikten dolayı iş kuramıyorlar. Yeni iş kuracak olan tüm kadınlara ve erkeklere 50 Bin TL nakdi yardım onlara da benim hediyem olsun. 
EMEKLİLERE ÜCRETSİZ ULAŞIM HAKKI
Emeklileri unutmadık. Hani ücretsiz ulaşım hakkı bir verilip bir geri alınıyor ya elinizden. Artık tüm Manisa’da ulaşımda benim misafirimsiniz. Ücretsiz ulaşım hakkı artık elinizden alınamayacak.”
FERDİ ZEYREK’İN SOSYAL BELEDİYECİLİĞE DAİR DİĞER VAATLERİ
Öte yandan Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mimar Ferdi Zeyrek’in projeleri arasında yer alan ve sosyal belediyecilik anlamında takdir toplayan diğer vaatleri ise şöyle;
Özel ihtiyaç sahibi çocuklu ailelere 5 Bin TL destek. 
Aile içi iletişime özel ücretsiz danışmanlık hizmeti.
Yeni doğan bebeklere ‘Hoş Geldin Bebek Paketi'
Hamile kadınlara 'Doğum Öncesi Gıda Paketleri'. 
İlkokul ve ortaokul öğrencilerine 1 öğün beslenme paketi. 
İlkokul ve Anaokulu öğrencilerine 'Halk Süt'. 
Çocuklar için teknoloji atölyeleri. 
Çocuklar için seyyar oyun alanları. 
Ücretsiz belediye kreşleri. 
Meslek edinmek isteyen ev hanımlarına meslek fabrikaları. 


 

Editör: Murat Yalçın