Soma Bölgesel Isıtma Sistemlerinin alarm verdiğini belirten Ferdi Zeyrek, ilçede her yıl kış aylarında, ihmaller ve beraberinde oluşan arızalar nedeniyle defalarca battaniyeye, elektrikli ısıtıcılara, klimalara mahkum bırakılan vatandaşların  mağdur edildiğini iddia etti. 

Özel'den İmamoğlu'na ziyaret: “Hedefimiz, Atatürk'ün partisini iktidara taşımak" Özel'den İmamoğlu'na ziyaret: “Hedefimiz, Atatürk'ün partisini iktidara taşımak"

İlçede site sakinleri ve vatandaşların sorunlarını ve şikayetlerini dinleyen Ferdi Zeyrek, “Bu sıcak su kesintileri sadece bu yıla özel bir şey değil. Somalı vatandaşlarımız zaten çok uzun yıllardır aynı sorunları yaşıyorlar. Bu soğuk kış günlerinde onları bu sıcak sudan mahrum bırakan, onların bu derdine derman olmayan bir tane büyükşehir belediye başkanı var. Soma’da günlerdir sıcak su akmıyor. Yetkililer vatandaşlarımızı kuru bir mesajla bilgilendirmek dışında, mağduriyeti bir türlü gideremiyorlar. Soma Termik Santrali'nin bakımsızlığı ve ihmal edilmişliği devasa bir sorun olarak karşımızda duruyor. Buradan bir kez daha sesleniyorum; Oturduğunuz koltukların hakkını vererek ne yapılması gerekiyorsa ivedilikle yapın! Bu kış günü halkımızın mağduriyetini bir an önce giderin. Yeter artık!” diye konuştu.

Editör: İclal Çiçek