Avukat olmak istiyordu, 17 yaşında kara toprağa girdi: Cinayet anı kamerada Avukat olmak istiyordu, 17 yaşında kara toprağa girdi: Cinayet anı kamerada

Yerel seçimlerde mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Cumhur İttifakı adayı Cengiz Ergün ile CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ferdi Zeyrek arasındaki diyalogda tansiyon yükseliyor.  
Başkan Cengiz Ergün, CHP’li Büyükşehir Adayı Ferdi Zeyrek’in açıkladığı İZBAN projesi ile Manisa’da 220 sondaj olduğu iddialarına zehir zemberek sözlerle yanıt verdi.
Zeyrek’in açıkladığı İZBAN projesine göndermede bulunan Ergün; “Geçen gün yine bir proje hazırlamış. Güleceğim tuttu. Aklıma geldikçe gülüyorum. Açıklamış. Sekiz Havuzunun önünden bindirip, İzmir’e havalimanına 15 dakikada götürecekmiş. Şaka mısın sen ya? Sen İZBAN’ın ne olduğunu biliyor musun? Önce onu soruyorum sana. Halkapınar’dan binip, Karşıyaka’ya ne kadar sürede gittiğini öğren bir? İkincisi bu İZBAN projesi senin projen olamaz. Oraya gidecek hattı Devlet Demir Yollarıyla ortaklaşa çalışarak hayata geçirmek lazım. Sen Devlet Demir Yollarına gidip, bununla ilgili fizibilite raporunu aldın mı Ferdi Bey? Aldın mı, konuştun mu? Hayalleri alıyor, hayalleri. Hayalleri satıyor” dedi.
Manisa’da 2.200’ün Üzerinde Sondaj Var
Sondaj açıklaması üzerinden de Zeyrek’e yüklenen Başkan Ergün, “Turgutlu’da bir açıklama daha yapmış. 220 tane sondaj var demiş Manisa’da. Ayda yalnızca 50-60 milyon lira çalışan sondajlara verdiğimiz elektrik parası. Manisa’nın tamamında sondaj sayısından bile haberi yok. 2.200’ün üzerinde sondaj var Manisa’da. 220 tane sondaj var diyor. Bir sıfır gitmiş yani. Şaka gibi ya. Varsın söylesin. Yalan o kadar çok ruhlarına işlemiş ki, gözleri var görmüyorlar.
Allah’a çok şükür vatandaşlarım beni 3 defa bu makama seçtiler. Hakkımızda her şey hayırlısı. Çiğ yemedik, çiğ süt içmedik. Bu vatanda, bu şehirde büyüdük, bu şehirde kazandık, bu şehirde yatırımlarımızı yaptık, bu şehirde nefes alıyor, bu şehrin suyunu içiyoruz. Allah da bizi bu şehirde inşallah Çatal’a götürsün. Ne diyeyim? Kirli siyaset maalesef birilerinin içine işlemiş. Sonuç itibarıyla ben yine vatandaşlarıma güveniyorum. Biz, hizmet adamıyız. Biz, hizmet etmek için geldik. Hizmetlerimiz ortada, bunu anlatmama gerek yok! O açıdan dün neysek bugün de O’yuz. Yarın da aynı olacağız.” diye konuştu.  
ZEYREK: “BAYRAK ARKASINDA GİZLİ RANT!”
Cengiz Ergün’e seçim yarışının başladığı günden bu yana eleştirilerde bulunan Ferdi Zeyrek ise bugün yeni bir video daha yayımladı. Uncuboköy’den aracıyla geçerken açıklama yapan Zeyrek, “15 yıldır Manisa’yı yöneten Cengiz Ergün’ün kendi arsalarına özel çıkardığı imar modelini görüyorsunuz. Burası Uncubozköy’de Cengiz Ergün’ün şahsına ait olan parseller. Burada, yan tarafta gördüğünüz gibi her yer 5 katlı iken, bu reklam panolarının arkasındaki çamlık alana yani kendi arazisine 15 kat çıkardı beyefendi.” diye konuştu.
“RANT İÇİN YAPILMIŞ İMARA 1 NİSAN SABAHI SON VERECEĞİZ”
Zeyrek sözlerini şöyle sürdürdü: “Türk Bayrağı'mızın arkasına saklanıp memleketin altını kazanları tanıyoruz ve biliyoruz.  1 Nisan sabahı, vedalaşma zamanı. Gördüğünüz gibi panodaki Türk Bayrağı’nın arkasına saklanmış. Bayrak arkasında gizli gizli rant çalışmaları yapılan, ranta hizmet eden bir belediye başkanına ait arazinin yanından geçiyoruz. Bu şahsa özel yapılmış imara, rant için yapılmış imara 1 Nisan sabahı son vereceğiz.” 
 

Editör: Murat Yalçın