"ÜZÜMÜNÜ AÇIĞA DÖKME"

banner297

Üreticilerin elindeki üzümün kıymetini iyi bilmelerini ve ihtiyaçları kadar satmalarını isteyen Salihli Ziraat Odası Başkanı Necati Aktürk, “Kuru üzümün açığa yatırılması bindiğimiz dalı kesmektir. Bir yıl emek harcayarak ürettiğiniz ürününüzü kesinlikle açığa dökmeyin” dedi.

Ekonomi 31.08.2017, 11:57 31.08.2017, 12:03
"ÜZÜMÜNÜ AÇIĞA DÖKME"

Üreticinin üzümünü emanete dökmesinin pazarlık şansını ortadan kaldırdığına değinen Aktürk, “Mahsullerimizi ihtiyacımız kadar satalım. Üretici elindeki üzümün tamamını saklayacak yeri olmadığı için verirse tüccar bunu menfaate çeviriyor. Fiyat yükseltmiyor. Ama tüccarın elinde üzüm olmazsa, aramaya başlarlarsa o zaman mahsul para etmeye başlıyor. Üzümü açığa dökerek, tüm kozları tüccarın eline vermeyelim. Üretici elindeki üzümün kıymetini bilsin. Üretici, ürününe sahip çıkarsa para kazanabilir” dedi.

“El emeği, göz nurumuza sahip çıkalım”
“Kuru üzümün açığa yatırılması bindiğimiz dalı kesmektir” diyen Başkan Aktürk, “Üreticilerimizin ihtiyacı kadar üzümünü satıp kalanını bekletmesi, ürününü açığa yatırmaması arz-talep dengesini oluşturacak fiyat istikrarı sağlanacaktır. Ürettiğimiz ve yüzde 85’inin ihraç ettiğimiz el emeği, göz nuru çekirdeksiz kuru üzümümüzü hep birlikte sahip çıkmak zorundayız” sözlerine yer verdi.
(BA-SC)

 

Yorumlar (0)