Sayacılar iş bıraktı

banner297

Manisa Ayakkabıcılar Sitesi’nde ayakkabı imalatı yapan sayacı esnafı, ücretlerinin yetersiz olduğu gerekçesiyle eylem yaptı. 1 günlüğüne iş bırakan sayacılar, ücretlerinde iyileştirme bekliyor.

Ekonomi 24.10.2022, 15:26
Sayacılar iş bıraktı

Parça başı ayakkabı derisi diken sayacılar ücretlerin yetersiz olduğu gerekçesiyle iş bıraktı. Ayakkabıcılar Sitesi’nde bulunan Ayakkabıcılar Esnaf Odası önünde toplanan yüzlerce sayacı taleplerini dile getirdi. Sayacılar, parça başı ücretlerinin arttırılmasını talep ederek bu kararın bir an önce alınmasını belirtti. Sayacılar adına yapılan ortak açıklamada ücretlerin çok düşük olduğu, alınan paranın ellerinde eridiği ifade edildi.
Bir sayacı esnafı ise yıllardır ortalama aynı fiyatlara iş yaptıklarını, parça başına verilen zamların çok düşük olduğunu savundu. Sayacı esnafı gelirlerin giderleri neredeyse karşılamadığını öne sürerek, artışın yapılmaması durumunda durumun daha da kötüye gideceğini belirtti.
Öte yandan iş bırakma eyleminin yapıldığı Manisa Ayakkabıcılar Sitesi’ndeki esnafların çok az kısmına imalatçılar tarafından zam verildiği öğrenildi.  Yapılacak olan iyileştirme ile parça başı ücretlerin her esnafı kapsayacak şekilde aynı olması hedefleniyor.

Yorumlar (0)