MANİSA’DA ZİNCİR MARKETLERE DENETİMLER ARTTI 

banner297

Fiyat artışları nedeniyle zincir marketlerin tartışma konusu olduğu şu günlerde belediyelerin denetimleri arttı. 

Ekonomi 06.12.2022, 22:26 06.12.2022, 22:36
MANİSA’DA ZİNCİR MARKETLERE DENETİMLER ARTTI 

Manisa’da Şehzadeler ve Yunusemre belediyelerine bağlı zabıta ekipleri, zincir marketlere denetimleri artırdı. Fiyatların tartışma konusu olduğu şu günlerde kontrolü sağlamak isteyen zabıta ekipleri, marketlerdeki fiyat etiketlerini tek tek denetliyor. 
Manisa Yunusemre Belediyesi zabıta ekipleri, ilçedeki zincir marketleri tek tek dolaşarak fiyat kontrolü yaptı. 
Şehzadeler Belediyesi ekipleri de ile merkezindeki marketlerde sıkı denetimler gerçekleştirdi. Bazı marketlerde fiyat tutarsızlıkları tutanakla belgelendirildi.     
Denetimlerin sıklaştırıldığı dikkat çekerken piyasada yükselen fiyatların kontrol altına alınması amacıyla tarım kredi marketlerin sayısı artırılmıştı. 


 

Yorumlar (6)
Ozan ARİF 2 ay önce
''Market Zabıta Denetim'' haberinden gına geldi. Enflasyonun bu kadar yükselmesini markete bağlayarak ekonomik beceriksizliği, talandan kaynaklı varlık kıtlığını, sorumluluğu üstlerinden atabileceklerini zannediyorlar. Millet Tarım Kredi Koop. Marketlerdeki fiyatları bilmiyor mu? Diğer marketlerden ne farkı var? Sen kendin aynı fiyata satarken, başkalarına ''fahiş satıyorlar, enflasyonun sebebi bunlar''! demek ne kadar ahlaki???
%130 2 ay önce
vergilere %130 zam yapan da bu marketler olabilir.
ahmet 2 ay önce
zincirlerden daha pahalıya satış yapan TKK marketlerine neden denetleme yapılmıyor
Öz Manisalı 2 ay önce
Tarım satış kooperatifi göremedik. Fiyattan ötürü herkes bin,101, şok ta kimse kooperatife girmiyor.
Emekli ortadirek 2 ay önce
Biz emeklilerin çilesi market kampanyaları kovalamaca ile geçiyor,5 TL için market market dolaşıyor ve ev üç kuruş para kalsın diye çabalarken, market sahipleri köşeyi dönüp dahada fazla kazanan olmaya çalışıyor, bence belediye kooperatifi kursun, üreticiden halka,sunsun böyle denetim bence faydaları olmayacak yine olan garibanlara olacak
Manisalı 2 ay önce
Ah be amcam, denetimlerin bir işe yaramayacağını anlamışsın ama hala sorunun nerede olduğunu anlamamışsın. Bak tarım Kredi market kurdular var mı faydası? belediye kursa olacak mı faydası? Sorun özel değilll, genel geneeellllll...