MANİSA ZİRAAT ODALARINDAN KURU ÜZÜM FİYATI AÇIKLAMASI

banner297

 Manisa Ziraat Odaları İl Koordinatörü Abdullah Şenol, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından 9 numara kalitedeki kuru üzümde taban fiyatın 13 lira olarak belirlenmesinin beklentilerini karşılamadığını belirtti.

Ekonomi 08.09.2021, 17:31 08.09.2021, 18:09
MANİSA ZİRAAT ODALARINDAN KURU ÜZÜM FİYATI AÇIKLAMASI

TMO'nun kuru üzümle ilgili taban fiyatları açıklamasının ardından toplanan Manisa Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu üyesi ziraat odası başkanları, ortak basın açıklaması yaptı.

Manisa Ziraat Odaları İl Koordinatörü Abdullah Şenol, kurul adına yaptığı açıklamada, 9 numara kalitedeki kuru üzüm için beklentilerinin kilogramda 16,5 lira olduğunu belirterek, 13 lira olarak açıklanan fiyatın hangi kritere göre belirlendiğini merak ettiklerini ifade etti.

"TMO'nun açıkladığı fiyat beklentimizi karşılamamaktadır" diyen Şenol, serbest piyasada ortalama 12,5 liradan işlem gören üzümün fiyat açıklandıktan sonra 12 liraya gerilediğini savundu.

Üreticilerin açıklanan fiyata tepkili olduğunu dile getiren Şenol, geçen yıl 12,5 lira olan fiyatın enflasyon ve girdi maliyetlerindeki artışlar ve rekoltenin bu yıl daha az olmasına rağmen yüzde 4 artışla 13 lira olarak belirlenmesine anlam veremediklerini aktardı.

Üreticinin maliyetine ürün satmaya mecbur bırakıldığını öne süren Şenol, fiyatların revize edilmesi konusunda umutlarını koruduklarını, bu konunun takipçisi olduklarını kaydetti.

Yorumlar (3)
çiftçi 1 ay önce
sizi takan yok demek
Rasim Ozan KUŞLUBAHÇELİ 1 ay önce
Sizden cacık olmaz
Mehmet 1 ay önce
memura da farklı olmadı. Ne ise bizim suçumuz
12
açık