İŞTE MANİSA'DAKİ CHP'Lİ BELEDİYELERDE EN DÜŞÜK ÜCRET...

banner297

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aralık 2021'de yaptığı açıklamada CHP’li belediyelerde en düşük ücretin 4 bin 500 TL olacağını duyurmuştu. 2022 yılı asgari ücreti de 4 bin 253 TL olarak açıklanmıştı. Manisa'daki CHP'li belediyeler 2022 yılı asgari ücret tutarları netleşti. Manisa'daki CHP'li belediyelerde en düşük ücret veren 4 bin 752 TL ile Saruhanlı Belediyesi'nde odu. Asgari olarak en iyi ücret veren belediye de 5 bin 200 TL ile Akhisar Belediyesi oldu.

Ekonomi 02.02.2022, 20:06 02.02.2022, 22:49
İŞTE MANİSA'DAKİ CHP'Lİ BELEDİYELERDE EN DÜŞÜK ÜCRET...

Saruhanlı Belediyesi'nde en düşük işçi ücreti net 4 bin 752 TL oldu

Saruhanlı Belediyesi ile Türkiye Belediyeler ve Genel Hizmetler İşçileri Sendikası (Belediye-İş) arasında 2 yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı. 240 işçiyi kapsayan sözleşmeye göre Belediyede en düşük taban işçi maaşına yüzde 55 zam uygulandı. Böylelikle (çocuk yardımı, 15+15 olmak üzere yılda 2 defa yevmiye ücreti ve bayram ikramiyeleri hariç) en düşük işçi maaşı net 4 bin 752 TL'ye yükseldi.

Turgutlu Belediyesi'nde en düşük maaş 5 bin TL'ye çıktı

Turgutlu Belediyesinde 2022 yılında bekar bir çalışan için en düşük asgari ücret net 5000 TL oldu. Turgutlu Belediyesi personeli, 2022 yılında asgari ücretin 750 TL üstünde maaş alacak. İmzalanan sözleşmede bu yıl pek çok ilk de yer aldı. İlk defa günlük ücret uygulamasına geçildi. Böylece Turgutlu Belediyesi personeli, 30 gün çeken aylarda 30 günlük ücret, 31 gün çeken aylarda 31 günlük ücret ödenecek. Yine ilk defa bu sözleşmeyle birlikte, Temizlik İşleri Müdürlüğünde çalışan personellere her ay maaşlarıyla birlikte net 50 TL tutarında Koku Parası Yardımı yapılacak.

Alaşehir Belediyesi'nden işçi maaşlarına yüzde 52 zam

Manisa’nın Alaşehir Belediyesi ile Manisa Belediye İş Sendikası ile yapılan toplu sözleşme ile işçi ücretleri yüzde 52 arttırılırken en düşük işçi maaşı 5 bin 16 lira oldu. Alaşehir Belediyesi ile Manisa Belediye İş Sendikası arasında gerçekleştirilen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri işçileri sevindirecek kararla sona erdi. Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu ile Manisa Belediye İş Sendikası Temsilcisi Gökay Sezgin arasında bu yıl üçüncü kez imzalanan sözleşme kapsamında işçi ücretlerine yüzde 52 oranında artış yapılırken en düşük işçi maaşı 5 bin 16 lira oldu.

Akhisar Belediyesi’nde en düşük işçi maaşı 5 bin 200 TL

Akhisar Belediyesi, sendikalarla birlikte emekçiden yana yürüttüğü sözleşmelerle çalışanların özlük haklarını iyileştirmeye, ekonomik ve sosyal haklarını korumaya devam ediyor. Manisa Belediye-İş Sendikasının memnun olduğu bir rakamda anlaştıkları için mutlu olduklarını belirten Başkan Besim Dutlulu, belediye işçilerini yüksek enflasyona ezdirmeyeceklerini söyledi.
862 belediye personelinin faydalandığı imzalanan toplu iş sözleşmesine göre; bekar bir belediye işçisinin daha önceden 3 bin 261 TL olan maaşı, anlaşmaya göre ikramiyelerle birlikte  5 bin 200 TL oldu.  

Yorumlar (4)
Sulo 4 ay önce
Hani hizmet her yer hurda gibi
Almancı 4 ay önce
Her zaman söyledim ve söylemeye devam edeceğim emekcinin işçinin haklarını en iyi koruyan CHP dir fakat hakan bunu görmezden gelenler var şu gün asgari ücret 4250 olduysa bu chp nin baskilariyla İYİ partinin baskilariyla emekli iki yıldır bayram ikramiyesi alıyor sa iyi parti ve CHP nin verdiği mücadele den dolayi alıyor
Zillet 4 ay önce
Allah razı olsun chp den iyi partiden bu seçimlerde bunun mukafatini halk olarak sizlere vereceğiz Allah sizlerden razi olsun
Manisa lı 4 ay önce
Bu önümüzdeki seçimlerde top yekun yaninizdayiz Allah sizlerden razı olsun artık elektirik urettik doğal gaz bulduk petrol bulduk yalanları bu insanlar yemez ne garip tir ki elektirik urettikce zam geldi doğal gazı buldukça zam geldi petrol bukdunca zam geldi neyse artık mızrak çuval ı dedi ilk seçimlerde görüşmek üzeri
27
açık